Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Cum stati cu igiena personala ?

Postări Recomandate

Cum se face ca intr-o era unde avem la dispozitie totul necesar igienei personale, unii oameni umbla complet neingrijiti, miros, au un aspect dezgustator ?

Puteti intelege sau explica acest lucru ? Eu una nu pot.

 

Cum va explicati cand mai vedeti cate o persoana cu unghiile murdare, cu parul slinos, nepieptanati, cu haine patate, cu resturi de mancare printre dinti sau persoane care va intorc nasul de mult ce put ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma intereseaza ce afiseaza omul (adica, daca are hainele naspa pe el, parul nepieptanat, etc.), dar cand un om pute, pentru ca in mod deliberat refuza sa faca macar un dus, atunci da, parca l-as lua si la bataie.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii inteleg. Daca intri in pielea lor, la figurat, desigur, iti poti da seama de ce e asa. Acea mizerie exterioara, se armonizeaza perfect cu mizeria lor interioara, care si ea are cauzele ei. E o armonie perfecta. Si mie mi-ar place sa traiesc numai intre oameni civilizati, de fapt... as innebuni de placere sa am acea sansa, dar... e asa cum e.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se face ca intr-o era unde avem la dispozitie totul necesar igienei personale, unii oameni umbla complet neingrijiti, miros, au un aspect dezgustator ?

Puteti intelege sau explica acest lucru ? Eu una nu pot.

 

Cum va explicati cand mai vedeti cate o persoana cu unghiile murdare, cu parul slinos, nepieptanati, cu haine patate, cu resturi de mancare printre dinti sau persoane care va intorc nasul de mult ce put ?

 

 

zice-se ca igiena corporala ar fi oglinda igienei sufletului iar igiena casei sau a mediului inconjurator( curte, piscina, de exp) oglinda igienei mintii.

presupun ca-i excludem pe aurolaci sau cei care au o scuza din acest topic....

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmmmm ....

Chiar imi place sa ma asez pe jos.

Cand lucrez la masini nu imi place sa port manusi, imi place uleiul pe maini si apoi sa ma spal.

Am fost si m-am jucat pe camp cu apa si furtune si noroi si ma uitam la mine ce copil sunt plin de lut pe mine.

Cateodata ma deranjeaza exigenta igienei dusa la extreme.

"Mancarea nu se atinge cu degetele"

"Scoate hainele de pe tine in garaj"

"Fara papuci de casa nu se umbla prin casa"

Aiureli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×