Sari la conținut
Forum Roportal
GraveC71

Am dat bani cu imprumut

Postări Recomandate

Salut tuturor , am imprumutat unei persoane o suma de 1000 de euro in baza unei recipise, k a spus k i-a nascut sotia si este peste hotare si are nevoie de bani bla bla bla , acum ma amina de pe o zi pe alta luna cum sa fac ca sa scot banii din ei , pot actiona in judecata sotia ( a venit cu masina de peste hotare , mai shtii poate e de banii mei ) ms anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum sa fac ca sa scot banii din ei

pot actiona in judecata sotia ( a venit cu masina de peste hotare , mai shtii poate e de banii mei )

La cum pui tu problema pe forum, e usor de imaginat ce comportament ai cu debitorul :doh:

Nici eu nu ti-as da banii inapoi, daca as fi in locul lui :tease:

Daca-i dadeai 2.000 de euro ce spuneai, ca si-a luat casa "de bani tai" ?

 

Poti da in judecata pe cine vrei, e o tara libera. Sunt sanse mari sa dureze mai mult de doi ani si sa te coste avocatii mai mult de 1.000 de euro. Dupa care ai sa ai o hotarare definitiva (daca ai sa ai ... :P ) si ramane de vazut cum o pui in executare.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abuzul de Incredere este fapta penala. Nu poti da tu, eu sau X in judecata pe nimeni pt asta.

E una dintre strategiile folosite in RO. Se incearca transformarea unor dispute civile in fapte de natura penala. Adesea cu concursul unor procurori care n-au altceva mai bun de facut si incearca "sa ajute" o cunostinta.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nici eu nu ti-as da banii inapoi, daca as fi in locul lui :tease:

Poti da in judecata pe cine vrei, e o tara libera. Sunt sanse mari sa dureze mai mult de doi ani si sa te coste avocatii mai mult de 1.000 de euro. Dupa care ai sa ai o hotarare definitiva (daca ai sa ai ... :P ) si ramane de vazut cum o pui in executare.

 

I-auzi!!!!! Eu stiam ca banii imprumutati se dau inapoi,nu se discuta, nu e doar daca vrea muschii mei!!! Interesanta parere conform careia prost e ala de da............hmmmmmmmmmmm

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×