Sari la conținut
Forum Roportal
Reinv

Cum se explica cand iti merge totul rau...fara explicatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A jucat la Bursa

Pai cred ca posibilitatile se cam limiteaza la : castigat la loterie, investitii bursiere, mostenire sau jefuit de banca.

Eu am asa idei vagi despre cum ajunge omul bogat, dar vreau sa aflu metoda brusca daca e alta decat cele enumerate mai sus. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream in primul rand la nasa mea, care fara nici un motiv nu-mi mai raspunde la telefon si ma evita.

 

Nasii nostri au suferit pierderea singurului copil,dupa ce ne-au cununat.

 

 

Pai daca tu o suni mereu sa-i spui cat de rau iti merge si ce grea e viata cand ea si-a pierdut copilul.... o fi suportat femeia cat a putut si nu ti-a mai raspuns pana la urma. Nu trebuia sa-ti faca soacra farmece pentru asta.

Editat de Aseneth
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3. Nu am inteles ce ai vrut sa spui prin " soacra a venit la actele noastre ". Ce acte ?

 

la casatoria civila, cred.

si eu am stat si m-am gandit la fraza asta :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...adevarul este ca invidia aduce multe rele... :blink: , iti ocupa timpul cu ce au altii si pierzi si ce ti-a mai ramas....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai aici e problema. Cum poate cineva fara carte, care a trait toata viata la tara, la parinti sa ajunga dintr-o data un om foarte bine situat? Iar altii cu nu stiu cate facultati, oameni inteligenti nu reusesc sa incropeasca nimic?

Rugamintea mea, daca cineva nu are un sfat decent si de bun simt, mai bine sa se abtina de la comentarii. Ma gandeam ca aflu niste raspunsuri dar vad ca unii au chef de mistouri. E un lucru extrem de serios ce am scris si as aprecia bunul simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ce inseamna cand nu poti trai de grija banilor soacrei?...mah..cum sa zic..mi se apleaca rau cand vad pe altii cand mi se uita in traista, peste gard si in frigider fie ei chiar si rude...o sa fiu soacra in viitor si nu mi-ar placea sa-mi tina nora cont ce si cat am si cum am facut pentru ca sa ma ia naiba de nu iese urat...dupa o viata de munca sa dau socoteala...la bun acum... :x:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tu o suni mereu sa-i spui cat de rau iti merge si ce grea e viata cand ea si-a pierdut copilul.... o fi suportat femeia cat a putut si nu ti-a mai raspuns pana la urma. Nu trebuia sa-ti faca soacra farmece pentru asta.

 

 

Daca nu stii despre ce e vorba, de ce-ti dai cu parerea? Eu nu m-am plans de soacra la nimeni. Cu nasa vorbeam foarte rar, i-am respectat durerea. Esti cumva soacra, de sari asa ca arsa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×