Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna, ma numesc Aura si am o mica-mare problema.este vroba despre un baiat pe care l-am cunoscut la o petrecere.

am stat aproapte toata seara de vroba.In ziele urmatoare am tot continuat sa vorbim,pana in ziua de azi.Adevarul e ca il plac si nu stiu cum sa fac in legatura cu asta.El si-a cam dat seama ca il plac,dar ma mira faptul ca continua sa vorbeasca cu mine foarte degajat.Altcineva nu ar mai fi continuat aceasta mica escapada.Pe mess vrobim o gramada insa nu ne-am mai vazut fata in fata de la acea petrecere...Vreau sa fiu cu el insa nu stiu cum si ce sa fac.Nu vreau sa treaca timpul iar el sa ma considere intr-un final doar o simpla amica :| Orice sfat e binevenit.Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti de parca ai citit sfaturile unui pedagog renumit de pe-aici... De ce sa te considere amica daca trece timp in care sa va cunoasteti ? >_<

 

probabil pentru ca vorbim de aproape 2 luni de zile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce e rau in asta ? Va cunoasteti mai bine, si stiti daca are rost sa intemeiati o relatie. O relatie nu o intemeiezi asa, la instinct, ci cu cap. :) Asta e ideea, sa cunosti persoana de langa tine, nu sa speri ca totul e bine si sa te arunci cu capul inainte intr-o situatie pe care nu o cunosti.

 

De ce nu ii spui pur si simplu ? Parerea mea e ca daca el stie ca tu il placi, si nu face nimic, ori nu il intereseaza, ori e bleg. Daca nu il intereseaza si insisti, atunci s-ar putea sa ai singura de suferit. Barbatii accepta orice li se da, fara sa comenteze. Dar la fel de usor si pleaca. :lol: Daca e bleg, probabil nu te-ar interesa tipul.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar doua luni? Uneori trec ani buni si nu cunosti un om, iar pe mess...nu-i suficient. Mimica fetei, ochii, gesturile, tonul spun despre o persoana mai mult decat o fac 1 000 000 de cuvinte.

Editat de Ana 1996
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar doua luni? Uneori trec ani buni si nu cunosti un om, iar pe mess...nu-i suficient. Mimica fetei, ochii, gesturile, tonul spun despre o persoana mai mult decat o fac 1 000 000 de cuvinte.

 

Mai, s-au cunoscut in club... :huh: Doar nu crezi ca o intereseaza aspectele astea... Una e o relatie de dragoste, alta e o aventura de ocazie. Cand hormonii isi cer drepturile putin conteaza ce spune ratiunea.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dear Love Dealer: Scoate-l de maneca din casa undeva afara. Nu ma refer la hotel, nu e foarte bun nici filmul... Incearca un parc, ceva. In mod normal ar putea fi suficient de romantic, ca daca ii place de tine, sa incerce sa se apropie. Daca nu face chiar nimic... inseamna ca nu doreste mai mult de la tine.

 

Pe scurt: fa tu prima miscare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, s-au cunoscut in club... :huh: Doar nu crezi ca o intereseaza aspectele astea... Una e o relatie de dragoste, alta e o aventura de ocazie. Cand hormonii isi cer drepturile putin conteaza ce spune ratiunea.

Ah, scuzati! :doh: Io-s mai invechita de felul meu.

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat cand trebuie sa faca fata prima miscare...

 

Ah, scuzati! :doh: Io-s mai invechita de felul meu.

 

Nu esti invechita draga, doar ca nu toti vor ce vrei si tu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti invechita draga, doar ca nu toti vor ce vrei si tu. :)

Nu, asa e...ar fi trebuit sa-mi dau seama. :roll:

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×