Sari la conținut
Forum Roportal
WynonaH

Cum ar fi mai bine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prietenul meu vrea sa ne despartim pentru ca nu se simte apreciat,respectat si pentru ca nu are incredere in mine.Stiam de problema cu increderii,dar credeam ca sunt pe o pista buna,ca ne intelegem bine(asa-mi dadea impresia),chiar mi-a zis acum cateva zile ca ma iubeste si mi-a zis-o sincer.Acum zice ca totul e foarte rau,si ca nu mai merge deloc.

Si eu il iubesc si nu as vrea sa se termine.Oare as putea sa-l fac sa nu plece?Oare ar trebui sa astept sa il las sau ar trebui sa incerc sa-l surprind cumva,facandu-l sa se rasgandeasca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce intelegi tu prin iubire, in afara de faptul ca ai fi foarte trista daca nu l-ai mai vedea pe omul ala ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti place de el, arata-i asta, pur si simplu. Daca lui nu ii ajunge asta (din orice motive), lasa-l sa plece. Asa zic eu ca e cel mai bine pentru tine, pe termen lung.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e genul de baiat foarte nesigur pe el, usor predispus spre gelozie. E greu sa ai incredere in oricine, daca nu ai incredere in tine. Incearca sa-i arati ca esti alaturi de el. Daca te iubeste si pleaca, alt motiv nu e, cu siguranta ii e greu sa faca asta, dar teama si neincrederea ii da puterea necesara.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problemele de incredere sunt din trecut,pentru unele fapte pe care le-am facut si l-au ranit.Ideea este ca,nu am mai gresit fata de el,dar el nu crede acest lucru si daca avem discutii pe alte teme,ajunge la problema cu increderea.Uneori ajunge daca intarzii un pic de acasa sa fie suspicios.

Uneori este foarte bine,dar totul se poate schimba brusc,daca de exemplu imi ridic un pic tonul,sau ii spun ceva de 2 ori sa nu intre cu papucii in camera sau ceva de genul.

Ultima oara cand ne-am certat,si a vrut sa se desparta de mine,i-am zis sa facem o lista cu toate lucrurile care-l deranjeaza la mine,sa fac ceva in privinta lor.Mi-a zis sa fac lista singura.Au intervenit anumite lucruri,ne-am inteles bine si am uitat de lista.Mi-a zis ca nu ma pot tine de cuvant.De mult imi zice ca ar trebui sa slabesc un pic,eu nefiind o slabuta...nici grasa,dar nici f slabuta...undeva la mijloc.Eu i-am zis ca o sa slabesc,dar nu am slabit....si si cand am slabit 2,3 kg nu prea s-a vazut.

Ii trimit mesaj sau il sun oriunde as fi,daca ma duc de la un curs la altul sau ma duc sa mananc,dar a zis ca asta nu conteaza,ca pot sa-l mint

Ma gandesc ca eu sunt de vina.Probabil sunt prea stresanta.Poate nu-i dovedesc destul de mult ca imi pasa,avand si un program destul de incarcat.Poate nu il satisfac inde-ajuns de mult.Eu vreau sa fac sa fie bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pleaca pentru ca el este mai implicat in relatie decat ea si se simte ranit de aparenta ei nepasare, dezamagit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a zis ca nu ma pot tine de cuvant.De mult imi zice ca ar trebui sa slabesc un pic,eu nefiind o slabuta...nici grasa,dar nici f slabuta...undeva la mijloc.Eu i-am zis ca o sa slabesc,dar nu am slabit....si si cand am slabit 2,3 kg nu prea s-a vazut.

Ii trimit mesaj sau il sun oriunde as fi,daca ma duc de la un curs la altul sau ma duc sa mananc,dar a zis ca asta nu conteaza,ca pot sa-l mint

Ma gandesc ca eu sunt de vina.Probabil sunt prea stresanta.Poate nu-i dovedesc destul de mult ca imi pasa,avand si un program destul de incarcat.Poate nu il satisfac inde-ajuns de mult.Eu vreau sa fac sa fie bine.

De ce a zis ca nu te poti tine de cuvant ?

Ce inaltime ai si ce greutate ? Iti zic eu daca esti grasa sau nu, eu fiind un strain obiectiv.

Nu e vorba de a-l satisface, ca probabil faci sex cu el in toate modurile posibile numai pentru a-i face pe plac, problema e ca nu petreci suficient timp cu el, din ce citesc eu p-aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu va mere spre bine relatia, din pacate. Nu zic sa il lasi, nu poti face ceva contrar a ce simti, dar nici nu iti fa planuri cu el, pe timp lung.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce a zis ca nu te poti tine de cuvant ?

Ce inaltime ai si ce greutate ? Iti zic eu daca esti grasa sau nu, eu fiind un strain obiectiv.

Nu e vorba de a-l satisface, ca probabil faci sex cu el in toate modurile posibile numai pentru a-i face pe plac, problema e ca nu petreci suficient timp cu el, din ce citesc eu p-aici.

am 60-61 kg si 1.69 cam asa nu stiu exact

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×