Sari la conținut
Forum Roportal
WynonaH

Cateva intrebari!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1.Ce inseamna ca pers. iubita sa aibe initiativa?

2.Cum descrieti o fata lenesa si rasfatata?

3.Este adevarat,ca daca iubesti pe cineva,nu poti sa-l lasi,indiferent de raul pe care ti l-a facut(nu ma refer la inselat masiv)?

4.Increderea odata pierduta,intr-o relatie se mai poate castiga?Si daca da,cum?

5.Este adevarat ca baietilor le place,ca partenera lor sa nu le dea siguranta aia de 100%,ca sunt pe un sigur,indeferent de ce spun ei?

Multumesc mult,si sper ca nu am pus niste intrbari prea copilaroase,dar trec printr-o perioada mai grea si am nevoie de anumite raspunsuri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Ce inseamna ca pers. iubita sa aibe initiativa?

2.Cum descrieti o fata lenesa si rasfatata?

3.Este adevarat,ca daca iubesti pe cineva,nu poti sa-l lasi,indiferent de raul pe care ti l-a facut(nu ma refer la inselat masiv)?

4.Increderea odata pierduta,intr-o relatie se mai poate castiga?Si daca da,cum?

5.Este adevarat ca baietilor le place,ca partenera lor sa nu le dea siguranta aia de 100%,ca sunt pe un sigur,indeferent de ce spun ei?

Multumesc mult,si sper ca nu am pus niste intrbari prea copilaroase,dar trec printr-o perioada mai grea si am nevoie de anumite raspunsuri!

 

1. O prostie, initiativa trebuie sa aiba ambii parteneri.

2. Nu stie sa faca nimic in afara de unghii si machiaj.

3. Nu, nu e adevarat! Trebuie sa fi prost sa crezi asa ceva.

4. Nu, nu se mai poate.Te minti degeaba daca incerci.

5. Da, e adevarat.Le place sa stie ca nu sunt singurii care o doresc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Ce inseamna ca pers. iubita sa aibe initiativa?

2.Cum descrieti o fata lenesa si rasfatata?

3.Este adevarat,ca daca iubesti pe cineva,nu poti sa-l lasi,indiferent de raul pe care ti l-a facut(nu ma refer la inselat masiv)?

4.Increderea odata pierduta,intr-o relatie se mai poate castiga?Si daca da,cum?

5.Este adevarat ca baietilor le place,ca partenera lor sa nu le dea siguranta aia de 100%,ca sunt pe un sigur,indeferent de ce spun ei?

Multumesc mult,si sper ca nu am pus niste intrbari prea copilaroase,dar trec printr-o perioada mai grea si am nevoie de anumite raspunsuri!

 

 

1. Daca ti-a zis cumva prietenul ca daca-l iubesti , tu trebuie sa ai initiativa,eventual sa-l si dezbraci cu manutele tale, nu-ti mai bate capul. Daca te referi intr-o relatie, initiativa trebuie sa o aibe amandoi partenerii, cum a spus si Passion, dar succesiv , pentru ca rareori gasesti oameni care sa aibe aceeasi initiativa in acelasi timp.

2. O fata care nu munceste nici macar pentru ea si are prentia sa munceasca altii pentru ea( pe gratis, bineinteles)

3.Nu, nu este adevarat.

4. Foarte rar si foarte greu, depinde de parteneri si de conjunctura

5. Da, este adevarat.

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Ce inseamna ca pers. iubita sa aibe initiativa?

2.Cum descrieti o fata lenesa si rasfatata?

3.Este adevarat,ca daca iubesti pe cineva,nu poti sa-l lasi,indiferent de raul pe care ti l-a facut(nu ma refer la inselat masiv)?

4.Increderea odata pierduta,intr-o relatie se mai poate castiga?Si daca da,cum?

5.Este adevarat ca baietilor le place,ca partenera lor sa nu le dea siguranta aia de 100%,ca sunt pe un sigur,indeferent de ce spun ei?

Multumesc mult,si sper ca nu am pus niste intrbari prea copilaroase,dar trec printr-o perioada mai grea si am nevoie de anumite raspunsuri!

1. Inseamna ca acea persoana iubita sa nu astepte mereu sa fie bagata in seama, plimbata, distrata de catre celalalt, iar ea sa nu faca niciodata nimic, sa nu vina niciodata cu vreo idee, ci sa isi mai bage si ea in seama partenerul, din proprie initiativa, sa ii mai propuna activitati, sa vina cu idei, sa il distreze etc.

2. Un parazit care are impresia ca oamenii din jur ii datoreaza sa faca orice ca ea sa se simta bine, ea la schimb nefacand nimic, ci doar asteptand sa i se dea totul la botu' calului.

3. Depinde de la om la om. Si depinde foarte mult si despre ce fel de rau e vorba.

4. Se castiga greu si in timp, dar asta numai daca partenerul este un gen de om iertator si tolerant.

5. Depinde de la baiat la baiat. In general aceasta afirmatie nu este adevarata, jocul de-a soarecele si pisica e interesant la inceput, dar cand relatia devine stabila, el devine repede enervant.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Ce inseamna ca pers. iubita sa aibe initiativa?

2.Cum descrieti o fata lenesa si rasfatata?

3.Este adevarat,ca daca iubesti pe cineva,nu poti sa-l lasi,indiferent de raul pe care ti l-a facut(nu ma refer la inselat masiv)?

4.Increderea odata pierduta,intr-o relatie se mai poate castiga?Si daca da,cum?

5.Este adevarat ca baietilor le place,ca partenera lor sa nu le dea siguranta aia de 100%,ca sunt pe un sigur,indeferent de ce spun ei?

Multumesc mult,si sper ca nu am pus niste intrbari prea copilaroase,dar trec printr-o perioada mai grea si am nevoie de anumite raspunsuri!

 

Inteleg ca situatia te obliga sa reconsideri niste lucruri...despre relatia ta. Ceea ce spui tu aici, sunt lucruri care in general li se spun femeilor "neinteresante". Indiferent cum privesti situatia, pentru NIMIC in lume, nu crede afirmatia 3. Nu esti obligata sa suferi doar pentru faptul ca iubesti. E fals. Iubirea e libera, nu te inhami sa iubesti pe cineva in orice conditii, pentru ca e nerealist.

 

Daca are pretentii prea mari de la tine, pe care tu nu i le poti indeplini, atunci asteapta-te putin la despartire... Chestii de genul asta, esti lenesa, ca nu ai initiativa, ca nu stiu ce, se tot spun femeilor nesigure pe ele, care in viziunea masculilor sunt "neinteresante". Unii le manipuleaza, altii doar la parasesc. Tine ochii deschisi, mi se pare ca ai de-a face cu un manipulator.

 

Ca sa-ti raspund la restul de intrebari, intotdeauna esti libera sa faci ceea ce simti, nimeni nu-ti poate spune daca sa ai incredere sau nu in cineva. Faci doar ceea ce simti ! Nimeni nu stie ce simti tu, in afara de tine. Daca simti ca nu poti avea incredere, apoi nu ai incredere, indiferent ce-ti spune el, sau altii.

Editat de Typhon
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2. Nu stie sa faca nimic in afara de unghii si machiaj.

 

5. Da, e adevarat.Le place sa stie ca nu sunt singurii care o doresc.

 

De acord, de la 1 la 5, cu unele nuantari. De pilda, se poate sa nu stie nici unghii si machiaj sa faca. Si nu e vorba ca tb. sa o mai doreasca si altii. Mai e vorba ca le place lupta. Odata ce au castigat si sunt siguri de victorie, devine neinteresanta. E ceva genetic, doar cei cu constiinta de sine ridicata pot invinge instinctul. Si cred ca nici ei tot timpul.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×