Sari la conținut
Forum Roportal
UncleSam

Anticonceptionale sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aseara (7.09.2011) eu si cu prietena mea am facut sex iar abia dupa ce am terminat am constatat ca s-a rupt prezervativul. In ziua respectiva(ca sa dureze actul mai mult) m-am masturbat de 2 ori deci nu mai aveam cine stie ce plus ca ea a avut ciclu pe 1 si s-a terminat pe 6 luna asta, si din cate stiu eu exact dupa ciclu sunt 10 zile in care riscul de a ramane insarcinata e minim. Pe langa asta, o prietena mi-a spus (dupa ce a citit intr-o revista) ca uneori in perioada de dupa ciclu este chiar benefic pt o femeie sa ejaculezi inauntru si stiu ca ea a facut asta de mai multe ori si nu a patit nimic. Vreau sa stiu daca eu si cu prietena mea ar trebui sa mergem la farmacie sa luam anticonceptionale sau nu in conditiile in care luna trecuta, pe 4 s-a intamplat aceelasi accident sa se rupa prezervativul si imediat dupa am fost la farmacie sa cumparam pastila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pastila de-a doua zi?

nu poate s-o ia doua luni consecutiv, aia se ia de doua ori pe an, maxim.

 

as zice sa cumparati prezervative mai rezistente.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pastila de-a doua zi?

nu poate s-o ia doua luni consecutiv, aia se ia de doua ori pe an, maxim.

 

as zice sa cumparati prezervative mai rezistente.

Daca taceam ....filozof ramaneam . Asa e cand nu te pricepi si vorbesti din auzite.

Raman mai bine pe "Religie si spiritualitate" acolo nu risc sa devin ......periculos :crazy:

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a, nu, eu cu el vorbeam.. a zis ca a luat-o si luna trecuta, daca am inteles eu bine.

Nu conteaza , mi-am imbunatatit si eu cunostintele in domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...sau, daca nu doreste anticoncepţionale care se iau zilnic, sa folosească spermicide. Detalii la farmacie.

Editat de Insolit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...sau, daca nu doreste anticoncepţionale care se iau zilnic, sa folosească spermicide. Detalii la farmacie.

Mai, dar ce prezervative sunt astea de se rup asa usor? :huh:

pastila de-a doua zi?

nu poate s-o ia doua luni consecutiv, aia se ia de doua ori pe an, maxim.

 

as zice sa cumparati prezervative mai rezistente.

Lumea se abate de la subiect! Vreau sa stiu veridicitatea a ceea ce mi-a spus prietena mea cum ca e bine uneori in perioada de dupa ciclu sa ejaculezi inauntru si daca sunt riscuri avand in vedere ca prietena mea era imediat dupa ciclu si nu am ejaculat cine stie ce. Daca sunt riscuri, atunci vreau sa stiu daca trebuie sa mergem la farmacie sa cumparam anticonceptionale(ca inca n-au trecut 72 de ore) desi a mai luat odata acum o luna sau ce alte solutii exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine. Un spermatozoid poate trai circa 5 zile. Cele 10 zile nu sunt garantate de nimeni, nu e regula. Daca o faci in a saptea, a opta, a noua, a zecea din alea 10 zile, sa spunem, intri in perioada fertila.

Eu n-am auzit nicaieri niciodata ca e bine sa ejaculezi inauntru in perioada de dupa ciclu.(fara protectie, cel putin )

Si inca o data, eu ti-am raspuns. E riscant pentru ea sa ia pastila de-a doua zi doua luni consecutiv.

Alte solutii.. ce alte solutii? Post si rugaciune.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×