Sari la conținut
Forum Roportal
Fluturel

speech language NOKIA E6

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stie cineva cum pot sa schimb speech language la un Nokia E6 ? Sau la orice Nokia . Mai am un E72 si la fel. E6 are doar vocea Martin (english) , E72 are pe Ellen (english)

Nu am nici posibilitate de download nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te intereseaza text-to-speach? Limbile astea sunt suportate:

 

Czech, Danish, Dutch, UK English, US English and Indian English, French and Canadian French, German, Greek, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese and Brazilian Portuguese, Russian, Spanish and Latin American Spanish, Swedish and Turkish.

 

Upcoming: Indonesia, Simplified Chinese, Traditional (Hong Kong and Taiwan) Chinese, Hindi, Japanese and Thai.

 

De romana nu zice nimic. Odata cu firmware-ul se schimba si pachetul de voci. Nu stiu daca si-a batut capul cineva sa mai faca voci pentru engleza. Pentru romana, nici atat...

 

Ar trebui sa precizezi mai exact ce cauti. Pot sa ma mai interesez...

Editat de Nu_vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da... corect ar fi text to speech

in meniul telefonului este speech

 

imi place ca imi zice cine ma apeleaza, imi citeste sms-urile etc

macar sa mi-o puna pe ellen ; martin ala ma enerveaza la culme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trimite-l pe Martin la... fete! :o: Descurca-te cu Ellen. Dar tot nu am inteles ce vrei. Alte voci de fete in engleza, sau voci in romana...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trimite-l pe Martin la... fete! :o: Descurca-te cu Ellen. Dar tot nu am inteles ce vrei. Alte voci de fete in engleza, sau voci in romana...

 

vreau "ellen" in engleza si altele in romana

 

ellen am doar pe E72. O vreau si pe E6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe E6 ai numai Martin? Am inteles ca trebe resoftata scula cu alt firmware care sa aiba (si) alte voci. La un moment dat faceam si eu din astea destul de multe; acum mi-am iesit din mama putin, m-am plictisit, sincer sa fiu. Dar daca nu te descurci, pot incerca sa te ajut. In tot cazul, cauta pe net, vezi daca au baietii (astia pasionati, hackeri) ceva soft cu mai multe voci. Cu asta trebe sa incepi. Din pacate comunitatea de la Nokia s-a erodat foarte tare de cand cu vestile cu Microsoftu. Symbianul nu mai are support bun. Baietii de care spuneau au fugit pe Android; vezi ce fierbere e acolo, acum. Oricum, cauta ce ti-am spus, si daca gasesti mergem mai departe.

 

Iti mai spun ceva... E mai bine sa te tii de ultimul soft dar fara nu stiu ce voci, decat un soft mai vechi dar cu voci. Sunt foarte importante updateurile. Nu cred ca a compilat cineva asa repede un sot nou cu ce iti trebe tie.

 

Nu stiu eu, dar nu e imposibil, sa poti sa vari tu cumva un plug-in, pe-acolo. Merita si asta vazut. Daca o sa fiu in chef si timp, mai caut si eu. Putin sceptic totusi, ca ar merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am ultimul soft existent. nu am chef sa pun alt soft decat cel original

ma gandeam ca exista o posibilitate de updatare (nu cred ca o amarata de limba sa fie in firmware)

e ovi store nu am gasit nimic. nici pe nokia.

 

decat sa put alt soft decat cel original mai bine raman cu Martin :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca o amarata de limba sa fie in firmware

 

Ba da, asa este... :) Limba, vocile, si tot restul de shit este acolo. Firmware se numeste componenta software instalata pe device. Nu am exclus insa posibilitatea sa existe un plug-in, trebuie cautat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am :

Software version 022.014

Software version date : 05.07.2011

Custom version 022.014.00.01

Custom version date : 05.07.2011

Language set : 022.014.19.01

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK, cauta pe net daca gasesti vreun plug-in pentru voci, acolo am ramas. Nu cred ca merge asa, dar e singurul pas logic, ca sa afli definitiv daca merge asa sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×