Sari la conținut
Forum Roportal
kosfunny

Adrian Iovan: "Intri sa furi si o s-o furi!"

Postări Recomandate

Nu detinem toate informatiile de care trebuie tinut cont pentru a putea sa stim daca a fost corect verdictul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai are rost sa comentam ? Cu banul iti "faci" legea in Romania - si probabil nu doar in tara noastra, ci peste tot in lume... Punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paznic, desigur... imi place titlul topicului :P asa si trebuie sa fie... cu bani, fara bani, proprietarul si sotul unei femei, insarcinate, mai ales, trebuie sa-si apere proprietatea si familia, cu orice pret !

S-a creat un precedent intr-un sens pozitiv, zic, de-acum se stie clar: "intri sa furi si o s-o furi !" :friends: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa trebuie sa fie, intotdeauna cand intra un borfas in casa ca sa fur sa se intrebe de 10 ori daca nu cumva de data asta o fura el.....

Si unde mai pui ca in multe foarte multe cazuri politia romana si justitia a dovedit ca cel mai bine este sa iti faci singur dreptate pacat ca legea nu ne lasa portite prin care sa ne facem singuri dreptate. Acesta este poate un inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu voi, dar in cazul "Adrian Iovan" nu cred ca a fost doar asta. Eu cred ca i s-a trezit si instinctul de vanator. Si sa va explic de ce cred asta.

S-a trezit cu hotul in dormitor. CORECT

Apoi hotul s-a facut nevazut.In alta camera Iovan avea pusca. A avut tarie sa se duca pana la ea. BRAVO!

El nu avea de unde sa stie cati intrusi sunt in casa lui , destul de mare ce-i drept.

Prima intrebare:

De ce s-a dus dupa hot, lasandu-si balta sotia? Eu m-as fi intors in dormitor langa ea si as fi pus mana pe telefon.

Dar sa trecem si peste asta.

Cand a iesit in curte de ce nu a tras un foc in aer ca sa alerteze vecini? Asa ar fi fost normal.

A spus ca l-a impuscat din greseala, ca s-a descarcat arma automat. Asta se numeste omor din culpa nu legitima aparare. Iar pt omor din culpa se face puscarie. Cu suspendare sau nu, dar apare in cazier.

Parerea mea este ca instinctul de vanator si-a spus cuvantul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord cu voi, dar in cazul "Adrian Iovan" nu cred ca a fost doar asta. Eu cred ca i s-a trezit si instinctul de vanator. Si sa va explic de ce cred asta.

S-a trezit cu hotul in dormitor. CORECT

Apoi hotul s-a facut nevazut.In alta camera Iovan avea pusca. A avut tarie sa se duca pana la ea. BRAVO!

El nu avea de unde sa stie cati intrusi sunt in casa lui , destul de mare ce-i drept.

Prima intrebare:

De ce s-a dus dupa hot, lasandu-si balta sotia? Eu m-as fi intors in dormitor langa ea si as fi pus mana pe telefon.

Dar sa trecem si peste asta.

Cand a iesit in curte de ce nu a tras un foc in aer ca sa alerteze vecini? Asa ar fi fost normal.

A spus ca l-a impuscat din greseala, ca s-a descarcat arma automat. Asta se numeste omor din culpa nu legitima aparare. Iar pt omor din culpa se face puscarie. Cu suspendare sau nu, dar apare in cazier.

Parerea mea este ca instinctul de vanator si-a spus cuvantul.

Sa-ti spun drept prea putin imi pasa daca i s-a trezit instinctul de vanator sau nu. Ca femeie, daca mi-ar intra un hot noaptea in casa, as astepta de la sotul meu sa faca ce a facut Iovan.Mi se pare normal ca un barbat sa-si apere casa si familia, altfel pierde si respectul celor din jur si mai grav, respectul de sine.

Indiferent ca a scapat cu interventii sau nu, eu ma bucur ca nu a fost arestat. Din punctul meu de vedere nu si-a facut decat datoria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca era ca-n filme si in timp ce sotul tau il fugarea pe hotul nr 1 prin curte(si fara sa faca tambalau) , h0tul nr2 intra peste tine si te lua ostatica si... de aici urmeaza alt neprevazut!

Adrian Iovan nu a avut instinctul sa-si apere sotia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×