Sari la conținut
Forum Roportal
heaven

Va rog semnati aceasta petitie!

Postări Recomandate

Cainii nu au ce cauta pe strazi ....

Cainii astia pe care ii aperi musca oameni !

Sunt de parere ca se procedeaza corect !!!

Am si eu 2 cainii dar nu ii trimit pe strada sa muste oamenii !

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt curios daca vreo ruda apropiata de-a ta ar fi fost muscata mortal precum acel japonez (Doamne fereste, nu doresc nimanui asa ceva, am dat doar un exemplu) ai mai fi scris asemenea randuri ?

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa ne certam dar vreau sa te intreb ceva : ai fost muscata de caini ?
Da ,am fost muscata de caini,dar am fost lovita la figurat si de oameni.Ce sa facem,sa ii omoram si pe acei oameni?Problema cu muscatura exista si la cainii de rasa,asa cum te musca un maidanez te poate musca si un caine de rasa ,asta ce inseamna sa ii eutanasiem si pe ei?Nu avem de ce sa ne certam dar trebuie sa ne gandim si sa fim constienti ca eutanasierea nu este o solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu o semnez...citez:"cainii nu au ce cauta pe strazi"...

eutanasierea nu e o solutie dar nici nu ii putem lasa sa se inmulteasca ca sobolanii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu toate ca iubesc mult cainii si credema ca am o haita intretinuta de vecini in fata blucului de care prietenul meu se sperie in fiecare zi nu cred ca isi are locul aceasta petitie..nu sunt de acord sa fie omorati dar trebuie sa fim obiectivi..trebuie neaparat facut ceva cu ei..hai ca mai sunt si caini sanatosi si de drag ii maingai sau le cumperi o eugenie da ce fcaem cand la tot pasul vedem caini si catei loviti de masini sau oameni su pielea jupuita plini de raie si bube..ce faci cu aceia..bolile se dau de la unul la altul si se imbolnavesc mai multi..si ii mai vezi ca si asa nu au blana fata cate 3-4 catei...

 

stiu ca daca sunt inchisi nu or sa traiasca mult si cred ca ar trebui facut ceva in privinta asta..un spatiu in fiecare oras..cu cainii care sunt sanatosi si curati..care au sanse mari de viata..aceia nu trebuie omorati dar daca te gandesti ca sunt si oameni care dorm pe strazi ca si cainii mai degraba mai faci un adapost pentru ei decat pentru un caine...asa suntem noi oamenii egoisti dar cainii trebuiesc ingrijiti si nu poti face asta doar dandui in fiecare zi un castron de mancare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ,am fost muscata de caini,dar am fost lovita la figurat si de oameni.Ce sa facem,sa ii omoram si pe acei oameni?
Pt oameni exista puscarii si chiar pedeapsa cu moartea in unele tari (omenii insa pot fi reabilitati ) .Ce vrei sa tina cainii prin custi si sa le dea de mancare pe banii tai ??? In timp ce sunt famiili de oameni care mananca din gunoaie si traiesc in cutii de carton !!!!
Problema cu muscatura exista si la cainii de rasa,asa cum te musca un maidanez te poate musca si un caine de rasa ,asta ce inseamna sa ii eutanasiem si pe ei?Nu avem de ce sa ne certam dar trebuie sa ne gandim si sa fim constienti ca eutanasierea nu este o solutie.

Cainii de rasa au stapani si nu sunt bolnavi de te miri ce minuni ... iar daca te musca cainele cuiva da-l in judecata si scoate bani ca de aiai sunt legi

Eu nu sunt de acord cu nici o solutie care i-ar trimite cainii pe strazi dupa ce au fost prinsi (fara castrare ma refer si fara zoo) daca ii adopata cineva bine Si nu cu faze de genul ii adopta si le da drumul pe strada cum se practica de unele firme de "caritate" cu acte si cu cip implantat si daca ainele e prins iara ... sa fie repercusiuni penale

 

P.S. Sa ma anunte cineva cand intrec masura ca m-am enervat rau nimic personal chowie

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×