Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pe 17 (septembrie, 2004) 'concerteaza' Tiesto in Bucuresti.

Intrucat e DJ-ul meu preferat (la-a cam depasit pe Oacaenfold) imi voi asigura prezenta acolo.

Se gasesc bilete cu pret redus pe unele siteuri (doar inout imi vine acum in minte) la 400.000. Cica pe loc ar fi 600.000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci la i g i u sa vine in Bucuresti? Oh happy day!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I`ll B there ! :)

 

As vrea si eu sa stiu -daca mai aveti timp sa`mi raspundeti- daca se tine in aer liber.. sau in interior.. daca sunt mese.. daca biletele includ rezervari la mesa.. sau aia cu totu` alt capitol ? :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O parte buna si o parte rea, ca de obicei. Partea buna o stiti si voi...partea rea (pentru mine) e ca vine si Paul Oacaenfold in Romania, pe 2 octombrie. Asteptam de ceva vreme clipa asta...si uite ca a nimerit, sa zicem, total neindicat :)

 

TranceGirl, nu sunt din Bucuresti, asa ca nu pot sa-ti dau detalii. De obicei nu prea e inclus nimic in pret (un poster si poate un suc sau fluier ceva). Pretul biletului e destul de piperat (400 mii in avans, 600 mii la poarta) si ma astept sa fie la fel si la Oacaenfold.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm.. stiu ca e mult.. caiar acum studiam inout`ul sa vad cum se iau bilete. Initial am zis ceva de genul "daca intrarea e pana`n 300 merg" ... dup`aia am prelungit limita la 500 pentru. ca rerereascultandu`la m`a convins :dee stiam si de pe.O ca e pe 2, dar imi place mai mult Tiesto.

Intr`adevar.. probabil rezervarile la mese se fac pentru. grupuri.. cu consumatie minima or sumthin` licae that, cum e si la noi in cluburi.

Anyway.. sper ca va merita biletul.. si drumul pana acolo :-sa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nimeni n-a scris impresii aici. Deschid eu, poate altfel decat mi-as fi dorit.

Reprezentatia mi sa-a parut a fi mult sub Tiesto, trecand peste 'mixing scaillz'. Poate e de asteptat avand in vedere ca e pentru a 2-a oara in Romania. Am dorit sa aud ceva melodii mai vechi, de pe albume precum In Search Of Sunrise sau Nyana sau Magica. In schimb mai tot concertul au fost piese in ton cu Traffic sau Flight 643. Pacat.

DJ Rares a fost in ton cu evenimentul, asa ca nu am ce sa-i reprosez, el a facut treaba buna. Cred doar ca in cazul asta Tiesto a fost 'overrated'.

Evenimentul a inceput cam pe la ora 23, Tiesto si-a facut aparitia la ora 02:00, ceea ce mi se pare cam deplasat.

Unii ziceau ca sonorizarea a fost slaba...nu e cazul. Tiesto a dat la maxim volumul (oricum era tare), saturand muzica pana la zgomot alb. Cu greu sa-au mai putut distinge notele de percutie.

Pe la ora 4 si ceva (dimineata) am plecat de acolo; era destul de plin dar lumea parea ca asteapta ceva, nu neaparat ca se distreaza. Vazand inregistrari video si audio cu Tiesto nu pot decat sa trag concluzia ca a fost unul din cele mai slabe concerte. Nu prea am vazut fete zambitoare la iesire.

A fost un concert promo si nimic mai mult. Raman inca fidel vechilor albume, dar Tiesto a pierdut un fan.

In situatia asta nu prea ma vad la Oacaenfold, prefer sa stau acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sfarsit dramatic ai bagat :?

Mie mi`a placut, caiar mult. Nici nu ma asteptam sa ma simt asa bine, sa nu ma lase muzica sa stau jos [din fericire aveam unde]. A fost cel mai tare concert la care am fost &sigur voi fi acolo &la PO! A meritat, ma bucur ca am fost acolo! Desi am ajuns acolo in cel mai avansat stadiu de oboseala au reusit sa "ne trezeasca" definitiv! Am avut ceva pb. cu revenirea auzului [dupa 2 zile abia am reauzit ca inainte :pee] .. ceea ce ne-a convins ca sonorizarea celor mai bune cluburi de la noi lasa de dorit.. dar in acelasi timp lasa timpanele sa `traiasca` si in urmatoarele 2 zile :)) [sa zicem ca privesc si partea buna a lucrurilor.. desi stiu ca voi fii f. dezamagita cand voi reveni in cluburile noastre :) Rares a fost super.. desi daca la sfarsit a fost tot el [caiar nu mi`am dat seama..] a caam stricat efectul lui Tiesto! In jurul orei 5 ne`au nenorocit inaltele & "inflexiunile" aiurea.. parea ca vor sa dea afara lumea! -daca nu caiar asta a fost scopul :)

la i g i u sa poate ai mai multa "cultura" de.pe.de.v al cluburilor [nu se compara Craiova cu Timi] .. poate ai privit cu ocai critic concertul sau ti`ai ridicat pretentiile in functie de ceea ce este afara.. dar pentru. noi a fost za best we ever heard.. so.. we`ll B there at pe.O 2 :)

Apropo de inregistrari video & audio.. poti sa`mi dai te rog ceva idei de unde as putea sa le iau ? In afara de un tip apatic care a filmat si care n`a vrut sa`mi dea prea multe detalii despre modul in care se poate lua de la el filmul.. nu am nici macar o poza! :)( .. sper ca voi face rost .. cumva :?

Well.. have a nice day :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai in Timisoara sunt cluburi cu sonorizari beton (printre cele mai bune din Europa la un moment dat, cel putin asa se laudau ei). Am fost la diversi DJi, nici nu-i stiu pe de rost: DJ Allen, Azzido Da Bass, Maxx & Manzotti, etc. De la Tiesto ma asteptam la mai mult.

Probabil nimic nu ma mai putea surprinde, desi stiu ca daca ar fi mers pe o nota mai 'nostalgica', Tiesto ar fi putut ridica mult mai multa lume in picioare (vezi de exemplu cum era la melodiile cunoscute). Sunt 100% convins ca la pe.O va fi mai bine.

Am si eu niste poze pe care le voi pune pe site, azi, candva. Doar ca nu sunt facute cu blit si nu prea se vede mare lucru. Probabil ca ai poza ta undeva pe inout.ro sau clubbersguide.ro - stiu ca eu am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heh.. au vrut sau n`au vrut oricum toti au stat in picioare :)) Si din cate am vazut f. putini au rezistat muzicii.. personal prefer mai mult stilul mai "agresiv" decat cel "nostalgic".. de-asta nici nu ma asteptam sa ma `marcaeze` ritmul asa mult :dee

Saru`mana mult pentru. poze.. nu ma refeream la poze cu mine ci cu Tiesto. Il aveam in cap dar preferam si o amintire palpabila.. iar noi nu ne`am complicat cu aparatura &stuff pentru. ca stiam ca o sa fim cu ocaii mai mult sus. Am salvat f. multe, thancas a lot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×