Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmm...povestea mea este asa: sunt implicata intr-o relatie de 1 an si jumatate cu un baiat.Toate bune si frumoase din partea mea....dar lumea din jurul meu nu este de acord cu aceasta relatie deaorece el nu s-a terminat liceul si esti un baiat mai de cartier asa dar totusi cu un suflet mare

M-am saturat ca lumea sa imi spuna ca nu e bun pt mine,ca este sub nivelul meu si asa mai departe:(

Stiu ca nu traim in cele mai "dulci"perioade dar oamenii din ziua de azi chiar au uitat cu desavarsire sa se uite mai intai la sufletul unui om si apoi sa il judece dupa avere?

Nu are bani...dar pe mine nu ma intereseaza asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce iti bati capul cu chestii de genul,nu te mai uita in gura lumii,lumea sa isi vada de propria oala :P .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu traim in cele mai "dulci"perioade dar oamenii din ziua de azi chiar au uitat cu desavarsire sa se uite mai intai la sufletul unui om si apoi sa il judece dupa avere?

Ideea e in felul urmator: sentimentele nu tin de foame.

 

 

Ca nu a terminat liceul e una.. dar de lucrat, lucreaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce, ii da el de mancare? :blink:

 

Daca ea e fericita, ce treaba are lumea, traieste lumea cu el? Moare lumea de foame, daca s-o marita cu el si nu le-o fi asa bine sau moare ea?

Poate acum nu, da' poate o face si el ceva in viata asta, motivat de ea, motivat de saracie, cine stie.

Hai sa nu ne mai iubim cu cine ne place, ca n-are bani, dom'le.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine, ma rog, e "toata lumea" care iti da sfaturi si iti spune ca nu e de tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el nu s-a terminat liceul si esti un baiat mai de cartier asa dar totusi cu un suflet mare

Nu are bani...dar pe mine nu ma intereseaza asta

 

 

Acum eşti îndrăgostită şi nu vezi esenţialul. După ce va apărea un copil, şi voi părinţii va trebui să vă ocupaţi de şcoala acelui copil, atunci se va vedea ce înseamnă să ai lângă tine un "fost băiat mai de cartier", dar cu suflet mare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un "suflet mare" isi va iubi familia si se va stradui pt bunstarea lor. Cred ca toate la momentul potrivit.

Fiecare are dreptul la dragoste indiferent de scara sociala.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna "mai de cartier"?

Poate lumea care ii spune ca el nu e de ea, nu se refera neaparat la bani, poate spun asa din cauza comportamentului.

Si eu daca as avea o prietena cuplata cu un analfabet, care asculta manele, ii vorbeste urat, se comporta ca un taran, i-as spune ca nu e de ea.

Bine, dupa ce mi-as spune parerea, nu as mai insista, fiecare sta cu cine vrea.Dar nu cred ca neaparat de bani e vorba.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×