Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Vanatai pe picioare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

 

De cateva luni de zile mi-au aparut pe picioare (mai ales pe coapse) niste vinisoare, ca si cum mi s-ar fi spart vasele de sange. Nu sunt dureroase, dar sunt destul de inestetice, pentru ca in unele locuri sunt asa de multe, incat parca as avea vanatai.

 

Ce pot face ca sa scap de ele? Ca vine vara in curand si nu mai pot purta fustite. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit-o....vinisoarele apar de obicei pe coapse(respectiv tot piciorul),in momentul in care pielea,corpul nu se adapteaza conditiilor de temperatura sau circulatia sangelui este destul de slaba...nu trebuie sa iti faci griji,cu timpul iti vor disparea! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...nu trebuie sa iti faci griji,cu timpul iti vor disparea! :yes:

 

Sper sa-mi dispara. Pentru ca o prietena mi-a spus ca pot fi indepartate doar cu laserul si m-a cam speriat.

De unde bani de laser? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper sa-mi dispara. Pentru ca o prietena mi-a spus ca pot fi indepartate doar cu laserul si m-a cam speriat.

De unde bani de laser? :yes:

Iti vor disparea cu timpul,de unde aberatia cu laserul cand si eu am avut aceeasi problema?nu te speria aiurea...eventual,cere sfatul medicului de familie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am auzit de vinisoare sa dispara de la sine insusi..... mie mi'au aparut citeva in zona interioara a genunchiului, cind am fost gravida cu ultimul copil, si bineinteles ca le am si acum si adevarat fiind, pot fi inlaturate numai cu laser, in cazul meu este f. putin ca nici nu s'ar merita efortul..... nici cu "make-up" nu simt nevoia sa le acopar....

 

totusi merita sa mergi la doctorul de familie sa vezi exact cum este treaba la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu aceeasi problema de 5 ani insa nu au disparut de la sine ci s-au inmultit!!!!!!asta din cauza circulatiei slabe am facut toate analizele si sunt beton de sanatoasa insa circulatia e de vina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceste vinisoare se numesc varice si asa apar la inceput ca niste mici vinisoare. Dar poate intr-adevar te-ai lovit in zona aia si s-au spart vasele de sange si ramane asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

recomand:

consumul de apa, nu lichide, zilnic de min 2 litri

administrarea unei pastile de aspirina tamponata pe zi

primele rezultate se vor vedea in cateva zile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
recomand:

consumul de apa, nu lichide, zilnic de min 2 litri

administrarea unei pastile de aspirina tamponata pe zi

primele rezultate se vor vedea in cateva zile!

 

da, aspirina face f bine la circulatie dar nu una pt adulti, pt ca este o doza mare, luata zilnic. As recomanda aspirina pt copii sau cate o jumatate de aspirina normala zilnic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×