Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Momente haioase la gratar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Presupun ca fiecare dintre noi a avut parte de un moment haios (sau mai multe) atunci cand a iesit cu familia si/sau prietenii la gratar.

 

Haideti sa le impartasim.

 

 

O sa incep eu: intr-o zi frumoasa de vara.. ne-am gasit, cativa prieteni, sa mergem la gratar pe malul unui lac. Toate bune si frumoase.. ajungem pe lac, pregatim toate cele.. si unul dintre baieti s-a gandit ca nu se va intampla nimic plimbandu-se pe malul lacului. Si cum socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.. a alunecat si-a cazut in lac. Iese omu' ud leoarca.. s-a dezbracat de haine pe care le-a pus la uscat pe o creanga. Noroc ca a fost soare si cald.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil.

 

Cu inca 10, betie maxima, pescuit, dansuri tribale, condus manga, intrat in gard vecin, platit gard, dormit, mahmureala, recuperat bara de protectie, the end.

Incredibil de haios.

Incredibil.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va zic eu ce este incredibil:

 

Ajuns la balta ,pregatit tot, aruncat si doua undite in balta,dupa care ,revelatia :

Era 01 Octombrie ,nu 30 septembrie cat credeam eu.Diferenta era uriasa.Pe 01 Octombrie la ora aceea, trebuia sa fiu la serviciu :doh:

Mi-a stat si grataru'si pescuitu' de-a curmezisul,cu gandul la nemotivata :cry:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la un gratar cu niste tampiti pentru ca o (fosta) prietena avea tarsha sa mearga acolo de una singura (tipii la care mergeam erau cam "recidivisti"). Dar de ce oare tinea ea sa ajunga acolo neaparat? Pai pentru ca avea sa-i ceara tipului care organiza chindia o anume suma de bani (destul de maricica) si avea nevoie de banii aia neaparat a doua zi. Okay, am mers. Mi-am zis ca nu e bai.

Am baut Sange de taur si vodka si bere si Cava d'Oro. Licorile acelea s-au dovedit a fi super mucificatoare, asupra amandurora. Ea e genul care atunci cand bea face tot felul de nasty things. Nu spun ce, ca se subintelege. Desi eram pe cateva carari, cand am vazut ca se impute treaba..."gazda" care i-a dat banii ii baga pe gat o tigara cu...ceva, nu stiu ce. O iau de mana si ma duc sa discut cu ea, deoparte. I-am zis ca trebuie sa plecam urgent, pentru ca tipul deja incepuse sa traga de ea si i-a spus ca are moaca de prostituata. Asa ca am chemat un taxi (pe care ni l-a platit...gazda) si ne-am dus acasa. La cateva zile dupa, acelasi aiurit mi-a spus ca ma place si ca imi vrea nr de telefon, sa ne mai intalnim. I-am dat un nr gresit, asa ca intr-o saptamana s-a auzit ca deja eu si cu (fosta) prietena am facut sex cu el si cu toti de la petrecere. Culmea e ca nimeni din cei ce au fost la petrecere n-a spus nimic. Iar zvonul circula si pana in ziua de azi.

Acela a fost unul din gratarele memorabile. Si, cum sunt genul de persoana care se teme de petreceri...nici nu imi lipsesc astfel de "escapade".

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine sa aduc si eu o contributie acum care s-a petrecut cu multi ani in urma cand umblam prin Nordul Americii impreuna cu un bun prieten al meu indian din tribul Navajo.Eram cu un pick up truck pe care-l furase de pe rezervatia lui si inca avea inscris pe usi...FBI -Bureau of Indian Affairs si am luat niste vopsea alba si pictat pe deasupra usilor .Nu se vedea decat daca te uitai cu atentie caci literele erau cu sigla FBI si in relief pe portiere.In fine in marea noastra escapada am trecut pe la niste amici de-ai lui din South Dakota ,alt trib,Lakota si am zis sa mergem la un BBQ(echivalentul gratarului romanasc) in padure langa un mic river si totul a fost OK ,ne-am imbatat nasol,indienii cel mai repede ,au un organism tipic lor ca rasa ce nu rezista la bautura si din 2-3 beri o iau razna deja:):)In fine am plecat dar la un moment dat ne-a apucat pisarea si ce ne-am gandit? Ca bine ar fi sa mergem sus pe Mount Rushmore care nici nu era departe de unde eram noi si sa ne pisam acolo sus.Zis si facut ,am ajuns si ne pisam de zor si radeam pt. ca ne pisam pe..capetele presedintilor Americii:):)

La un moment dat a aparut un jeep cu paza monumentului si am fugit la masini si tine-te urmarire prin padure si drumuri care din fericire erau stiute de indieni asa ca am scapat de paza..pe urma am aflat ca ei fac des asta sus pe munte..un fel de revolta impotriva faptului ca tara le-a fost furata de guvern .E greu de povestit intocmai...dar ne-am distrat totusi...nici nu ne gandeam ce s-ar fi intamplat de ne prindeau!!! Ar fi fost FFF nasol=puscarie si interdictia de a mai intra in acel stat pe timp de 25 ani.

 

Peace

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu o chestie nostima.

Mai demult cand traiam (acum is insurat), am fost la un gratar pe malul Dunarii, cu o mare gasca (vreo 15 persoane).Seara a fost bestiala,o parte din noapte la fel, dar mai pe urma au inceput combinatiile.Eu am nimerit o tipa mai manga decat mine.

Ne-am dus ceva mai departe si in plina noapte am facut dragoste, iar dupa am adormit, asa goi.Cand ne-am trezit, langa noi erau vreo cinci babe care venisera sa spele lana si radeau de se prapadeau.

Dar partea nasoala acum incepea; nu ne gaseam hainele si nici gasca.De beti ce am fost am mers vrun km. Si de haine nici pomeneala (cred ca ni le furase cineva inainte ca aveam si bani in buzunare).Noroc cu babele care ne-au adus niste haine.Chiar cand sa plecam de-acolo ne-a gasit gasca pe noi si am putut inapoia hainele.

Acum imi amintesc amuzat, dar atunci a fost umilitor.O perioada prietenii ne spuneau "cucu si pasarica"...heee,ce vremuri...haiducie!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×