Sari la conținut
Forum Roportal
Gregory1992

Pe cine ati displacea mai mult?

Evaluează acest topic

  

7 membri au votat

  1. 1. Pe cine ati displace mai mult?

    • Un barbat care se machiaza ca sa arate oarecum androgin/efeminat dar nu e gay sau bi, e metro-sexual
      6
    • Un barbat care nu se machiaza (chiar poate arata foarte masculin) dar e gay
      1


Postări Recomandate

Nu poti sa-i placi/ displaci numai pe baza aspectelor descrise de tine. Nu spui nimic despre comportamentul sau personalitatea lor, de care depinde in mod normal simpatia/ antipatia fata de cineva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume. Pt thread-ul asta cer seriozitate maxima din partea celor care vor raspunde. Practic pe cine ati displace mai mult dintre cei afisati in chestionar si de ce?

 

 

de ce, nu stii la care sa te decizi? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-ti raspund oarecum la intrebare, am in vedere faptul ca modul in care se prezinta cineva este relevant si pentru cracterul lui.

 

Tipul gay are anumite impulsuri fata de persoane de acelasi sex; cum a ajuns sa le aiba este discutabil, dar daca nu se manifesta strident, este practic treaba lui cum se lupta cu ele, daca le accepta, cum traieste samd. Faptul ca alege sa arate celor din jur alte laturi ale personalitatii lui decat sa ''defileze'' cu un aspect (si probabil comportament) efeminat, nu poate fi decat un lucru bun. Desi tu te referi aici numai la aspectul fizic, asa ca problema e pusa cam superficial.

 

Tipul efeminat ca aspect fizic nu are nici o justificare, decat aceea ca i-au fost turnate in cap toata viata, prin diferite cai de comunicare, alte standarde decat cele firesti, in multe domenii. Moda este una dintre multele metode de a influenta masele, lucru cunoscut inca de pe vremea lui Platon, plus industria muzicala, literatura, teatrul (devenit acum cinematografie) samd. Oamenii imita ceea ce vad. Planul de a estompa diferentele dintre barbat si femeie este unul vechi si menit sa debusoleze omul din toate punctele de vedere. Barbatul si femeia isi resping rolurile naturale si resping chiar si diferentele de ordin fizic dintre ei, asa incat sa se creeze aceasta cultura a androginului, promovata astazi mai ales prin muzica. Omuletul caruia i se pare ca este ''cool'', ''trendy'', ''original'' samd (cea mai mare tampenie este sa se creada original cand nu face decat sa copieze turma cea noua), fireste ca nu stie asta. El crede ca tendintele cu pricina au evoluat asa in mod natural, fara sa vada latura ascunsa a problemei.

Este deci o victima, mai ales daca (si deseori asa e) este supus din copilarie unor asemenea influente. Nu are cum sa inteleaga si este probabil un pic imatur ca sa se informeze cu privire la modul in care este dirijata din umbra fiecare generatie, pentru a adopta stiluri vestimentare, practici sexuale, viziuni asupra lumii samd. Lui i se pare ca nu e nimic in neregula daca mergand pe strada cu prietena lui, cei din jur nu pot spune care e unul si care e altul. Si nici nu ar fi mare branza daca toate astea nu ar veni la pachet cu multe alte lucruri foarte serioase de schimbare a conceptiilor despre viata si lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi plac barbatii care se machiaza punct. Nici eu nu ma machiez zilnic, si sunt fata. Singurele exceptii sunt starurile rock, insa nici ele nu umbla machiate (pe strada, in miezul zilei). In videoclipuri si concerte, da, inteleg si imi plac, trebuie sa "reflecte" o atitudine. Singura exceptie ar fi Brian Molko, insa de el imi place ptr ca imi place cum canta. In rest...androginii, sincer, nu ma atrag in NICIUN fel.

 

Cu barbatii homosexuali nu am nimic, cum as putea avea, din moment ce si eu sunt lesbiana declarata.

Editat de Xylocaine
  • Like 1
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe niciunul. Cu ce ma deranjeaza unul care se machiaza sau un gay? Ca nu stau cu ei in casa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat ca mi-ar displace, mi-ar parea ciudat unul machiat, varianta cealalta nu o comentez pentru ca nu ma intereseaza daca e gay, bisexual, transexual...nu o sa vina la mine in pat sa ma sodomizeze cu forta si nici nu o sa-mi "converteasca" progeniturile, asa cum gandesc multe creiere netede, dependente de ave maria si aleluia...amin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×