Sari la conținut
Forum Roportal
Andreead171

Cancer la gat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua a rog frumos raspundeti-mi urgent.tatal meu a fost diagnosticat acum 2 ani cu cancer malign la gat.a facut radioterapie si din februoarie anul acesta face citostatice.acum o luna i-au fost intrerupte citostaticele iar acum s-a internat din nou dar in alt spital.i s-a spus ca are anemie si hemoglobina scazuta si nu ii poate face citostaticele panu nu face un tratament cu hemoglobina."Asa mi-a spus el".se simte foarte rau nu mai poate deschide gura si nu mai mananca.La ce trebuie sa ma astept mai are sanse de viata sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua a rog frumos raspundeti-mi urgent.tatal meu a fost diagnosticat acum 2 ani cu cancer malign la gat.a facut radioterapie si din februoarie anul acesta face citostatice.acum o luna i-au fost intrerupte citostaticele iar acum s-a internat din nou dar in alt spital.i s-a spus ca are anemie si hemoglobina scazuta si nu ii poate face citostaticele panu nu face un tratament cu hemoglobina."Asa mi-a spus el".se simte foarte rau nu mai poate deschide gura si nu mai mananca.La ce trebuie sa ma astept mai are sanse de viata sau nu?

In cazul nostru , la indicatia medicului, atunci cand hemoglobina era scazuta a fost necesara transfuzie de sange. Aceasta il va revigora pt o perioada de timp. Dar din pacate nu iti face sperante prea mari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×