Sari la conținut
Forum Roportal
Istancu 42

Stodette - Eutirox compatibili?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iau Stodette de aproximativ doi ani si acum cateva zile miam facut niste analize si au depistat niste formatiuni pe tiroida. Mi sa prescris tratament cu Eutirox 25 mg. Din pacate la cat de bulversata eram, am uitat sa intreb endocrinologul daca pot sa iau in acelasi timp Stodette si Eutirox. Am sunat la endocrinolog sa intreb, dar se poate doar cu programare si mia facut programare doar peste 5 saptamani. Nu stiu ce sa fac, sa intrerup Stodette sau nu.

Daca cineva poate sa imi dea un sfat, va rog sa ma ajutati.

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iau Stodette de aproximativ doi ani si acum cateva zile miam facut niste analize si au depistat niste formatiuni pe tiroida. Mi sa prescris tratament cu Eutirox 25 mg. Din pacate la cat de bulversata eram, am uitat sa intreb endocrinologul daca pot sa iau in acelasi timp Stodette si Eutirox. Am sunat la endocrinolog sa intreb, dar se poate doar cu programare si mia facut programare doar peste 5 saptamani. Nu stiu ce sa fac, sa intrerup Stodette sau nu.

Daca cineva poate sa imi dea un sfat, va rog sa ma ajutati.

Multumesc

Buna,

Am fost azi si eu la endocrinolog si inainte de asta citisem itntrebare ta, asa ca am intrebato si am aflat ca poti sa iei linistita Stodette siEutirox in paralel, nu interactioneaza negativ cele 2. Asadar esti protejata de Stodette si Eutiroxul isi face efectul.

O zi buna si sa iti dispara problemele cu tiroida!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×