Sari la conținut
Forum Roportal
NicoA

Diane 35 - in tratamentul acneei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

Acum cateva luni au inceput sa-mi apara pe spate si pe fata cosuri foarte mari,dureroase si pline de puroi.Am fost la doctor si m-a trimis la ginecolog,acolo am facut o ecografie si se pare ca am ovare micropolichistice.Dermatologul mi-a prescris diane 35 iar local folosesc in fiecare zi skinoren si eryfluid.Folosesc acest tratament de 3 luni,tenul s-a mai curatat dar mi-au ramas puncte rosii pe fata si inca imi apar cosuri,e adevarat ca sunt mai mici si nu mai au acel cap alb dar pe prospectul pastilor scrie ca in 3-4 luni eruptia acneica dispare.Doresc sa stiu daca cineva foloseste acest tratament si daca s-a vindecat.Mi-ar mai ridica moralul sa stiu ca altii s-au vindecat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Acum cateva luni au inceput sa-mi apara pe spate si pe fata cosuri foarte mari,dureroase si pline de puroi.Am fost la doctor si m-a trimis la ginecolog,acolo am facut o ecografie si se pare ca am ovare micropolichistice.Dermatologul mi-a prescris diane 35 iar local folosesc in fiecare zi skinoren si eryfluid.Folosesc acest tratament de 3 luni,tenul s-a mai curatat dar mi-au ramas puncte rosii pe fata si inca imi apar cosuri,e adevarat ca sunt mai mici si nu mai au acel cap alb dar pe prospectul pastilor scrie ca in 3-4 luni eruptia acneica dispare.Doresc sa stiu daca cineva foloseste acest tratament si daca s-a vindecat.Mi-ar mai ridica moralul sa stiu ca altii s-au vindecat.

 

Iti trimit pm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine a functionat de minune un produs naturist primit de la o cunostinta care mi l-a adus din Italia!El mi-a garantat ca o s areusesc sa scap de cosuri dupa 3 luni de tratament. la inceput am fost putin reticenta, dar cu cat inaintam in tratament observam ca imi dispar cosurile. Numele suplimentului e Derminax si vad ca acum exista si pe sit-urile romanesti. Cel putin eu l-am vazut pe derminax.ro

In prezent am grija mai mare de tenul meu si de sistemul hormonal pentru ca si asta e un lucru destul de important daca vrei sa tii acneea sub control!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-a prescris doctorul si o dieta alimentara macar pe parcursul tratamenului??? fara lactate, carne si alte grasimi animale, oua afumaturi inclusiv mezeluri care nici altadata nu sint recomandati, putin zahar si mult spanac si alte frunze verzi, salate fructe si legume. Nici de soia sa nu te atingi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Update:ínca sufar de aceasta afectiune,dupa atata amar de vreme.am tinut şi tin diete,am un regim special dar degeaba,am dat mîlioane pe tratamente si din dîsperare am incercat tratamente naturiste.s-a mai curat fata si e mai ok.masti de argila,miere şi tinctura de propolis.o sa merg si la laser in toamna. Sfatul meu din exp proprie este sa renuntati la tratamente scumpe daca nu au efect,daca vreti sa stiti mai multe despre ce folosesc.dati-mi un mesaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dieta e obligatorie si stilul de viata tebue schimbat complet! Nu poti sa iei pastile pt tratatea cosurilor dar sa iti umpli corpul cu toxine! E total contraindicat! La fel si cu fumatul. Trebuie neaparat sa renunti la fumat!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"o sa merg si la laser in toamna"

 

 

Asta nu costa scump in tara unde locuiesti??? si nu face mare lucru doar iti ia banii. Mai bine expune-te la soare ca sint raze mai sanatose dimineata decat la laser, mi-a spus un doctor, era vorba de alta conditie, insa mi-a spus decat sa platesc degeaba mai bine sa stau la soare in Arizona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dieta e obligatorie si stilul de viata tebue schimbat complet! Nu poti sa iei pastile pt tratatea cosurilor dar sa iti umpli corpul cu toxine! E total contraindicat! La fel si cu fumatul. Trebuie neaparat sa renunti la fumat!

Draga sandra,este usor sa dai sfaturi,asa-i?de unde stii tu ca eu nu tin dieta?vrei sa-ti scriu lista de alimente interzise de catre un dermatolog??si inca o chestie,m-am lasat de carne,nu am fumat in viata mea si nici nu beau alcool sau cafea,Nu am luat pastile pana acum pentru ca nu am vrut.Tratamentele mele consta in creme si unguente

"o sa merg si la laser in toamna"

 

 

Asta nu costa scump in tara unde locuiesti??? si nu face mare lucru doar iti ia banii. Mai bine expune-te la soare ca sint raze mai sanatose dimineata decat la laser, mi-a spus un doctor, era vorba de alta conditie, insa mi-a spus decat sa platesc degeaba mai bine sa stau la soare in Arizona.

banuiesc ca ti-a spus doctorul respectiv si ca statul la soare,de orice fel dauneaza pielii,tratamentul este ieftin in comparatie cu alte tratamente si de asemenea are o rata de succes de 70 la suta.la unele persoane ajuta la altele nu.vezi mai bine ce zic altii despre laser si o sa vezi numarul mare de oameni care recomanda acest tratament.iti spun ca nimic nu este scump in momentul in care stii sigur ca are efect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laserul e destul de scump si banuiesc ca se gaseste doar in orasele mari, asa ca trebuie sa faci naveta daca stai la distanta de un astfel de centru. Eu nu am zis ca tu nu tii dieta, doar am zis asta pt ca nu aveam de unde sa stiu daca tii sau nu.

Si da, m-ar interesa o lista cu acele alimente interzise de dermatolog.

Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×