Sari la conținut
Forum Roportal
Hebe

Scutul antiracheta, pe teritoriul Romaniei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre amplasarea scutului la noi in tara?

 

 

O părere foarte bună ! Numai să nu ne facem de ruşine, şi "domnii" deveseleni, să fure gardul din jurul unităţii militare care-i va apăra pe cei 200 de militari americani, şi rachetele lor, şi să vândă acel gard...la fier vechi. În rest, e o mişcare strategică foarte bună. Scriind aici, mi-am amintit de un film al copilăriei, de acum circa 30 de ani, care mi-a plăcut foarte mult: Racheta albă. ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io personal sunt invidioasa.

Ca era propusa la un moment dat si locatia de la Luna langa Campia Turzii.

Si nu inteleg deloc de ce n-au ales-o in final.

Avea toate conditiile.

Si autostrada avea cray.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnii deveseleni sunt ei tarani dar nu sunt furiciosi :yes: daca era mai incoace .....poate :lol:

Avocatul ala era si agronom ? :pardon:

Eu personal ma gandesc ca sunt prea aproape si daca urmasii lui Osama se gandesc sa-l testeze ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io mi-s mai Toma ......Toma Necredinciosu si nu prea cred tot ce se scrie :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io mi-s mai Toma ......Toma Necredinciosu si nu prea cred tot ce se scrie :nea:

 

blink.gif

atunci sa-ti pazesti castravetii :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O parere buna...ne putem culca acuma pe-o ureche. Ba pe de-asupra, cand vor fi bani suficienti vom putea sa le cumparam americanilor harburile de F-uri expirate, ca nu mai avem nevoie de alte avioane militare mai performante. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba pe de-asupra, cand vor fi bani suficienti vom putea sa le cumparam americanilor harburile de F-uri expirate, ca nu mai avem nevoie de alte avioane militare mai performante.

 

Prin 2003, când Departamentul de Stat a făcut contractul de 200 de miliarde de dolari cu Lockheed Martin, pentru crearea unui nou avion de cea mai înaltă performanţă (F-35), cei de la firma producătoare, spuneau că această generaţie de avioane de vânătoare, e ultima pilotată de om. După anii 2025 - 2030, când va apărea o nouă generaţie (S.U.A. îşi reînnoieşte flota militară aeriană odată la 20-25 de ani), aceasta va folosi doar inteligenţa artificială.

 

Noi abia atunci ne vom achita datoria pentru avioanele vechi "cu manivelă", pe care visăm să le cumpărăm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×