Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun sa va explic cum e treaba,la mine in cartier sta o fata pe care eu o "simpatizez" mult si am impresia ca si ea ma simptizeaza cam la fel.de obicei ea sta cu fetele si eu cu baietii, treaba e ca mereu ne uitam cu coada ochiului unul la altul, cand eu ma uit la ea ea intoarce repede capul ( si eu cam fac la fel cand se uita la mn) Mereu imi face mare placare sa vorbesc cu ea pentru ca... nu stiu, ma face sa ma simt bine ma distreaza si ea mereu zambeste cand vorbim.

Concluzia : Chiar nu stiu ce sa fac , mi-e frica ca ea nu simte la fel ea nu prea a mai avut relatii serioase, in schimb prietena ei cea mai buna are deja intr-o relatie de 2 ani, fapt care cred ca o cam irita pe respectiva.

Problemele sunt uirmatoarele:respectiva cred ca are prieten......... iar(nu cred ca e cinestie ce,adica l-am vazut nu e mare lucru pe capu lui).Si a doua ar fi ca ea a fost impreuna si cu fratele meu :blink: ......de 2 ori.

Editat de Un.simplu.cont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...daca-ti place si te face sa te simti bine eu nu inteleg ce mai astepti ? ....vrei sa se puna la bataie un premiu ? .....cucereste fata cum poti tu mai frumos ....esti tanar...ai timp sa iubesti,sa suferi ,sa dispretuiesti....incearca!!!!!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista un fel de respect fata de altul !!! (ex. fratele tau)

poate suna cam depasit ideia !!!

"esti tanar...ai timp sa iubesti,sa suferi ,sa dispretuiesti....incearca!!!!!! :) " cu altcineva !

si daca nu lasi ca ochii ei frumosi si surplusul tau de testosteron , sa te faca sa uiti cuvintele lui Napoleon !

nu ai sa suferi asade mult !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu nu mai are legatura cu chestia asta, relatia lor s-a sfarsit nu prea fericit el i-a dat papucii, acum abia daca isi mai vorbesc.

Problema e ca desi parca mereu face ceva ca sa-mi atraga atentia ,sa ma uit la ea, pare fericita cu actualul :stars: Si nu si vrea sa intervin in fericirea lor ca nu cumva sa fie vina mea.

Ea e si cu 2 ani mai mare ca mine, dar asta nu cred ca ar fi o problema.

 

Si o sa tin minte si vorba inteligenta a lui Napoleon! :D Mi-a zis mie fratimiu sa nu ma atasez prea mult de fete ca s-ar putea sa raman cu buza unflata.

Editat de Un.simplu.cont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si o sa tin minte si vorba inteligenta a lui Napoleon! :D Mi-a zis mie fratimiu sa nu ma atasez prea mult de fete ca s-ar putea sa raman cu buza unflata.

da' frate-tau e un idol al tau ?.....nu fi-ti rai ...ma refer la ceea ce a spus Napoleon!!!.....voi chiar credeti ca femeile nu au suflet ? ca le face placere sa se joace cu sufletele barbatilor? ca isi bat joc ?? .....daca mergeti pe aceasta premisa atunci fiti siguri ca o nu sunteti departe de barbatul obisnuit ....care-si umileste partenera doar pt ca el este barbatul si are un instrument in pantaloni ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun sa va explic cum e treaba,la mine in cartier sta o fata pe care eu o "simpatizez" mult si am impresia ca si ea ma simptizeaza cam la fel.

Ai o impresie gresita.

de obicei ea sta cu fetele si eu cu baietii, treaba e ca mereu ne uitam cu coada ochiului unul la altul, cand eu ma uit la ea ea intoarce repede capul ( si eu cam fac la fel cand se uita la mn)

Asta nu inseamna nimic. Si daca m-as uita eu fix la tine, tu ai intoarce capul, probabil si invers valabil, oamenii nu sufera sa fie fixati cu privirea.

 

Mereu imi face mare placare sa vorbesc cu ea pentru ca... nu stiu, ma face sa ma simt bine ma distreaza si ea mereu zambeste cand vorbim.

Concluzia : Chiar nu stiu ce sa fac , mi-e frica ca ea nu simte la fel ea nu prea a mai avut relatii serioase, in schimb prietena ei cea mai buna are deja intr-o relatie de 2 ani, fapt care cred ca o cam irita pe respectiva.

Problemele sunt uirmatoarele:respectiva cred ca are prieten......... iar(nu cred ca e cinestie ce,adica l-am vazut nu e mare lucru pe capu lui).

Tu cate relatii serioase ai avut ? Ce inseamna la tine relatie ?

 

Si a doua ar fi ca ea a fost impreuna si cu fratele meu :blink: ......de 2 ori.

Ma abtin ca sa nu fiu suspendat... Pot insa spune ca e rost sa dai o buca, daca vrei... de altceva nu e rost. Parerea mea.

 

Si ca sa-ti explic... Cu de 2 ori :blink:

O fata cand se ataseaza de un tip (de obicei de primul = ala care-i rupe himenul) dispera cand o paraseste ala si va sta de fiecare data cand ala va avea chef de ea si va veni cu rahaturi gen "eu pe tine te iubesc, imi pare rau, am fost un prost, ma voi schimba" etc. Chiar daca stie ca ala minte cu spume, ea va sta. Pana ce ala ii mai trage teapa o data sau de 2-3 ori. Pentru ca ala e "iubirea vietii ei". Daca frac-tu ar vrea, maine ar fi cuplat cu tipa asta din nou. Deci cum ziceam, e buna de sexat si atat, emotional ea e blocata pe altcineva - asta nu inseamna ca nu e mamifer si nu sta sa fie sexata.

Tinere, lumea asta e rea si nemiloasa, dar o sa te faci mare si o sa vezi ca am dreptate. Momentan o sa faci cum te taie capul, eu doar mi-am spus parerea.

 

da' frate-tau e un idol al tau ?.....nu fi-ti rai ...ma refer la ceea ce a spus Napoleon!!!.....voi chiar credeti ca femeile nu au suflet ? ca le face placere sa se joace cu sufletele barbatilor? ca isi bat joc ?? .....daca mergeti pe aceasta premisa atunci fiti siguri ca o nu sunteti departe de barbatul obisnuit ....care-si umileste partenera doar pt ca el este barbatul si are un instrument in pantaloni ...

Eu sunt rau in dimineata asta asa ca vreau sa te intreb daca nenorocitul macar ti-a dat un sms de Paste in care sa iti ureze cele bune si sa spuna ca ii pare rau pentru cum s-a purtat.

 

... !!! ... !!! ... !!!

Cateodata, in stilul tau ciudat de exprimare care imi aduce aminte de fostul motociclist borfas din Academia de Politie(filmul) care s-a facut politist dar continua sa zbiere la toata lumea, ai si tu dreptate. Aceasta este una dintre acele dati cand ai dreptate, chiar daca nu intelegi fenomenul complex care este femeia lasata fara "iubirea vietii ei".

Editat de Scorpionul_Rosu
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt rau in dimineata asta asa ca vreau sa te intreb daca nenorocitul macar ti-a dat un sms de Paste in care sa iti ureze cele bune si sa spuna ca ii pare rau pentru cum s-a purtat.

asa si ?? ... hai sa-mi bat joc de tine si apoi pt ca ma mustra constiinta de om iti spun ca imi pare rau !!!...sa fim seriosi! ...eu n-am spus ca barbatii sunt extraterestrii si ca n-au suflet ....dar voi cum puneti problema cu Napoleon cam aruncati cu BCA-uri in toate femeile si nu-i corect!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici treaba sta clar.Cat timp tipa are deja o "relatie", dar nu vrea sa renunte la ea ea si totusi, incearca sa-ti atraga atentia, e clar.Ori vrea sex, ori distractie, pentru ca esti o "prospatura", ori poate o modalitate de a se apropia de fratele tau.Te-ai gandit la asta?Si femeile sunt de multe feluri; nu toate cautam sa ne batem joc de barbati.Doar ca n-ai nimerit persoana potrivita in ecuatia asta.

Editat de Little swan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×