Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

Sunt barbati mai sensibili decat femeile?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am ajuns la concluzia ca in cele mai multe cazuri barbatii sunt mult mai profunzi in dragoste,ei par mai duri,nu-si arata sentimentele atat de usor,noi ne descarcam imediat plangand.Voi ce ziceti,sunt ei mai sensibili decat noi? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am ajuns la concluzia ca in cele mai multe cazuri barbatii sunt mult mai profunzi in dragoste,ei par mai duri,nu-si arata sentimentele atat de usor,noi ne descarcam imediat plangand.Voi ce ziceti,sunt ei mai sensibili decat noi? :lol:

 

 

Eu ma descarc lovind :lol: .Daca plang ma obosesc .

 

:lol: .Whatever ... toti suntem sensibili ...depinde de caracter etc etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am observat eu, da, sunt mult mai sensibili. Diferenta dintre femei si barbati e ca femeile au impresia ca sexul le face de la sine fiinte sensibile si ca sunt oarecum indreptatite sa faca pe victimile. Barbatii, de regula, sunt duri... nu doar par... dar eu nu-si vor arata aceasta fata in fata unei femei in care nu au incredere ca vor aprecia ce au ei de oferit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate am observat eu, da, sunt mult mai sensibili. Diferenta dintre femei si barbati e ca femeile au impresia ca sexul le face de la sine fiinte sensibile si ca sunt oarecum indreptatite sa faca pe victimile. Barbatii, de regula, sunt duri... nu doar par... dar eu nu-si vor arata aceasta fata in fata unei femei in care nu au incredere ca vor aprecia ce au ei de oferit.

 

Nu generalizez,dar sunt unii care cred ca daca isi arata sentimentele devin vulnerabili....ei sufera in adancul inimii,nu pot plange asa usor ca noi. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu generalizez,dar sunt unii care cred ca daca isi arata sentimentele devin vulnerabili....ei sufera in adancul inimii,nu pot plange asa usor ca noi. :lol:

N-am zis ca nu sunt.. dar de regula exista o explicatie de ce gandesc asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-am zis ca nu sunt.. dar de regula exista o explicatie de ce gandesc asa.

 

Pai si care ar fi dupa tine explicatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt si barbati mai sensibili...dar in cazul meu,nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca barbatii sunt mai sensibili decat femeile...si in plus,fiecare om isi exprima sensibilitatea intr-un anumit mod....barbatii si femeile sunt facuti deopotriva din acelasi aluat estetic,sensibilitatea vine din suflet ....la fel si lacrimile....

Dar,asa cum a spus cineva mai sus,si bine a zis-o,suntem de neinlocuit... :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×