Sari la conținut
Forum Roportal
danutzld

''Razboiul''telefoniei mobile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe zi ce trece asistam la un atac fara precedent din partea tuturor retelelor de telefonie mobila si toti imi spun ca noi clientii avem de castigat,eu sincer ma cam indoiesc si de aceea as dori sa aflu si parerea voastra.De ce eu nu prea cred in aceste oferte,in primul rand toti operatorii cresc din ce in ce mai mult minutele in retea un om normal ar trebui sa stea zile la rand cu tel.la ureche bineinteles este alegerea lui,as crede cu adevarat cand voi vedea ca vor creste min.nationale,este din ce in ce mai amuzant daca pana acum vedeam la oameni cel mult doua tel.acum vom avea cate un tel.in fiecare buzunar ptr.fiecare retea deoarece ultima lor mutare v-a fi vom vorbi in retea nelimitat si atunci cine v-a castiga noi sau ei?Noi clienti ne vom lupta intre noi sa ne lamurim sa demonstram ca reteaua in care suntem e mai buna cand de fapt ei merg pe aceiasi carte ,facem totul sa ramana clientii in reteaua mea.Eu personal m-am decis voi ramane in reteaua care imi ofera la cel mai mic pret min.in retea si cele mai multe min.nationale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal m-am decis voi ramane in reteaua care imi ofera la cel mai mic pret min.in retea si cele mai multe min.nationale.

Si daca peste doua luni un alt operator va oferi mai multe minute nationale si minute in retea la un pret si mai mic, te vei muta?

 

Eu raman la reteaua cu care m-am obisnuit, nu ma intereseaza miile de minute, ca oricum imi incarca firma la care lucrez cartela.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca peste doua luni un alt operator va oferi mai multe minute nationale si minute in retea la un pret si mai mic, te vei muta?

 

Eu raman la reteaua cu care m-am obisnuit, nu ma intereseaza miile de minute, ca oricum imi incarca firma la care lucrez cartela.

In toate este un inceput si ma bucur ca din atatea vizualizari au aparut si cateva pareri,de ce scriu aceste randuri si mai ales cu ce scop.e simplu noi consumatorii suntem o forta iar lor nu le plac oamenii care gandesc inaimte de a da un simplu telefon avem atatea in casa, daca vom alege care este mai rentabil vom avea de castigat,de aceea eu sunt dispus sa trec pe aceea retea care imi va oferi cat mai multe min.nat.Dupa atatia ani am inteles ca ei de fapt nu sunt in concurenta adevarata ci practica o concurenta mascata cu fel de fel de animalute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu aparea Cosmote pe piata si acum asteptam bonus 1 euro la 150 de minute vorbite.

Piata era impartita in doua si nu isi faceau concurenta deloc.

 

 

Se pare ca am avut dreptate si o spun din nou pentru ca acum de cand a aparut pe piata cartela Frog eu personal m-am lamurit toate retelele de telefonie mobila au ajuns la o mutare decisiva pentru ei a vorbi nelimitat in retea.Acum ei cei de la marcheting asteapta rezultatele oricum ei au de castigat,vor cadea multi in plasa de aceea eu incerc sa explic tuturor ca este o cacealma mai ales ca au scazut min.nationale,ce folos am daca sunt prizonier in retea.Domnilor patroni si iubiti operatorii daca sunteti asa de darnici precum vreti sa pareti datine sansa sa vorbim nelimitat in ORICE RETEA DE TELEFONIE si concurenta sa fie in costul abonamentului sau al optiunii pe cartela.Abia atunci eu voi declara acest ''razboi'' incheiat si atat clientii cat si voi cei care incercati sa ne amagiti cu ''oferte''vom avea de castigat.Daca am fost sper inteles va urez convorbiri placute si sper cat de curand ca v-a aparea ''concurenta''adevarata fara bariere.

Editat de danutz 64

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca am avut dreptate si o spun din nou pentru ca acum de cand a aparut pe piata cartela Frog eu personal m-am lamurit toate retelele de telefonie mobila au ajuns la o mutare decisiva pentru ei a vorbi nelimitat in retea.Acum ei cei de la marcheting asteapta rezultatele oricum ei au de castigat,vor cadea multi in plasa de aceea eu incerc sa explic tuturor ca este o cacealma mai ales ca au scazut min.nationale,ce folos am daca sunt prizonier in retea.Domnilor patroni si iubiti operatorii daca sunteti asa de darnici precum vreti sa pareti datine sansa sa vorbim nelimitat in ORICE RETEA DE TELEFONIE si concurenta sa fie in costul abonamentului sau al optiunii pe cartela.Abia atunci eu voi declara acest ''razboi'' incheiat si atat clientii cat si voi cei care incercati sa ne amagiti cu ''oferte''vom avea de castigat.Daca am fost sper inteles va urez convorbiri placute si sper cat de curand ca v-a aparea ''concurenta''adevarata fara bariere.

 

Salut din nou pe toti care au avut sperante ca totusi se schimba ceva pe piata telefoniei mobile.In urma cu cateva zile a aparut pe piata un abonament cu convorbirii nelimitate in orice retea,cam piperat ptr.inceput dar este un inceput.Cosmote l-a facut si nu ma mira tot ei au spart piata cu mii de minute in retea.In urma cu un an tot de pe acest forum am incercat timid sa aflu cat mai multe parerii din partea voastra dar se pare ca piata s-a impartit si clientii se multumesc cu ofertele actuale.Tot piata v-a accepta aceasta oferta cu minute nelimitate dar v-a depinde si de ceilanti operatorii,daca v-a aparea concurenta atunci pretul abonamentului v-a scadea,oricum pe viitor acest ab.v-a avea de castigat,sper in continuare ca noi cei multi adica piata vom castiga acest ''razboi''sau macar sa scapam de stresul blocati in propria retea. VOI HOTARATI!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu si azi m-as muta

dar nu e in nici o oferta de pe piata posibilitatea ca sa iti achite noul furnizor taxa de reziliere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut din nou pe toti care au avut sperante ca totusi se schimba ceva pe piata telefoniei mobile.In urma cu cateva zile a aparut pe piata un abonament cu convorbirii nelimitate in orice retea,cam piperat ptr.inceput dar este un inceput.Cosmote l-a facut si nu ma mira tot ei au spart piata cu mii de minute in retea.In urma cu un an tot de pe acest forum am incercat timid sa aflu cat mai multe parerii din partea voastra dar se pare ca piata s-a impartit si clientii se multumesc cu ofertele actuale.....

 

 

Cosmote incearca, in fond nu are ce pierde!

Dar tendinta este ca fiecare sa foloseasca reteaua de telefonie la care sunt conectati si cei din familie, prieteni, colegi, apropiati etc. Sau sa foloseasca eventual 2 retele care sa le asigure minutele in retea nelimitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord,chiar pe acest lucru se bazeaza cei de la marketing,sunt destui clientii in propria retea si stau in garda.De multe ori ma intreb cei apuca pe unii sa scoata niste oferte puternice greu de spus probabil ei avand toate datele incearca raspunsul pietei.Asa ca cei care vor scoate abonamente accesibile ptr.toti cu min.nelimitate in orice retea vor reusi sa atraga spre ei cati mai multi clientii fortand concurenta sa treaca pe aceiasi frecventa.Ce ar mai frumos decat sa scapam de toate barierele pe care le avem acum,sau ar mai fi un inceput,sa vorbim loco pe o raza stabilita sunt si in alte tari acest ab.pe o raza de 100 km.vorbesti nelimitat cu oricine,a fost un ex.astept si alte ideei care ar putea sa prinda viata bineinteles daca intereseaza pe cei de la marketing oricare ar fi ei.Sa fie oare inceputul unei noi ere in telefonia mobila ca raspuns la cea mai mare concurenta NETUL???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord,chiar pe acest lucru se bazeaza cei de la marketing,sunt destui clientii in propria retea si stau in garda.De multe ori ma intreb cei apuca pe unii sa scoata niste oferte puternice greu de spus probabil ei avand toate datele incearca raspunsul pietei.Asa ca cei care vor scoate abonamente accesibile ptr.toti cu min.nelimitate in orice retea vor reusi sa atraga spre ei cati mai multi clientii fortand concurenta sa treaca pe aceiasi frecventa.Ce ar mai frumos decat sa scapam de toate barierele pe care le avem acum,sau ar mai fi un inceput,sa vorbim loco pe o raza stabilita sunt si in alte tari acest ab.pe o raza de 100 km.vorbesti nelimitat cu oricine,a fost un ex.astept si alte ideei care ar putea sa prinda viata bineinteles daca intereseaza pe cei de la marketing oricare ar fi ei.Sa fie oare inceputul unei noi ere in telefonia mobila ca raspuns la cea mai mare concurenta NETUL???

Salutare tuturor,

 

timpul trece si multe s-au schimbat la prima vedere in telefonia mobila dar daca le pui ofertele una langa alta se pare ca nu s-a prea schimbat prea mult.Acelasi mii de minute ba chiar dublate la cartela,a aparut adica a fost inlocuit frog cu mtv ba chiar si Indygen.Una peste alta operatori a mai diversificat ofertele dar totusi tin cu dintii de convorbirile in retea,oricum am impresia ca tendinta este spre pachetele de servicii tv+net+telefonie dar piata v-a hotara in ultima faza.

Cu speranta ca vor aparea si la noi servicii din ce in ce mai de calitate va astept la o dezbatere despre telefonia mobila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×