Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Din cate stiu eu fiecare suflet/spirit are o frecventa pe care vibreaza. Este posibil sa reglam aceasta frecventa? Pentru ca eu uneori cand mai stau si ascult muzica, in anumite momente ale melodiei simt cum vibrez mai intens, dar la nivel fizic nu se intampla nimic.....ca si cum as emana energie. Am incercat odata sa mentin aceasta vibratie mai mult timp si sa o intensific dar nu am reusit decat 2-3 secunde dupa care m-am simtit ca o leguma pentru putin timp. Pareri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu eu fiecare suflet/spirit are o frecventa pe care vibreaza.

 

...

 

Pareri?

Sufletul si spiritul (duhul) sunt doua lucruri perfect distincte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles la ce ma refer....x.x , and stick to the subject!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E periculos sa ajungi la frecventa de rezonanta a sufletului, pentru ca amplitudinea ii va creste atat de mult, incat iti va parasi corpul. Si crede-ma, nu esti pregatit sa traiesti doar ca suflet. E o lume dura, lumea de dincolo.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nici nu cred ca pot sa ating iar intensitatea de atunci, sau chiar daca as atinge-o nu cred ca as putea sa o mentin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si crede-ma, nu esti pregatit sa traiesti doar ca suflet. E o lume dura, lumea de dincolo.

... Spuse cartita, vorbind despre lumina . :lol2:

 

Sufletele nu vibreaza doar la muzica , vibreaza la poezie , cuvinte si ganduri frumoase, etc . Dar si cu alte suflete . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai inteles la ce ma refer....x.x , and stick to the subject!

Nu cred ca-i vorba de nici o vibratie. Este totusi o legatura intre sunete si emotii. Ceea ce definesti vibratie este de fapt o emotie. Iar cand vorbim de emotii, mi se pare absurd sa presupunem ca sufletul s-ar identifica cu o anumita emotie, considerand ca emotia ESTE un atribut al sufletului. Sufletul "vibreaza" pe "frecventa" tuturor emotiilor pe care le simti. Nu putem spune ca o anumita emotie ("vibratie") este a sufletului, iar alta nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E periculos sa ajungi la frecventa de rezonanta a sufletului, pentru ca amplitudinea ii va creste atat de mult, incat iti va parasi corpul. Si crede-ma, nu esti pregatit sa traiesti doar ca suflet. E o lume dura, lumea de dincolo.

 

ha ha ha...cea mai buna gluma...

 

Asta e scopul evolutiei...marirea frecventei de vibratie...pana la sursa. Si uiti un lucru...planurile inferioare sunt controlate de planurile superioare. Deci, prin urmare, ajungand la o maiestrie in a controla energiile astrale, controlezi in mod perfect fenomenologia planului material sau fizic.

 

Asta cu parasirea corpuluui...ce vrei sa scoti tu in evidenta e scoasa dintr-o gandire fara temei. In acel stadiu esti prezent atat in fizic, cat si in astral si esti atata de constient , incat ai cu adevarat o viziune intregita a manifestarii.

 

Cordonul "de argint" cum ma e numit si care leaga cele doua corpuri, e atat de elastic incat face posibila deplasarea noastra la distante greu de inchipuit. Numai cand el este "taiat" intervine moartea fizica. Si acest fenomen nu tine nicidecum de marirea vibratiei. El poate fi rupt accidentale sau la vointa in cazul fiintelor extrem de evoluate.

 

Asa ca...CREDE_MA...hai sa gandim sau sa fim bine informati despre subiect, decat sa ne hazardam in speculatii desarte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×