Sari la conținut
Forum Roportal
Diana-yanis

Tot despre partaj...

Postări Recomandate

Buna ziua.

Am nevoie de o opinie.

Dat fiind faptul ca tatal meu ducea o viata paralela si avea o relatie cu o alta femeie, dupa 36 de ani de mariaj, parintii mei au divortat pe 22 nov 2010 de comun acord. De la data la care mama a introdus actiunea de divort si pana in prezent, mama mea locuieste cu mine, iar tatal meu a ramas in apartamentul care este pe numele amandurora. Afland ca tata si-a adus concubina in casa lor, mama a decis sa initieze actiunea de partaj. Ideea este ca tata nu este de acord cu partajul, a inceput sa instraineze lucruri din casa (vecinii ne sunt martoti ca "doamna" pleaca cu genti incarcate din casa alor mei, iar tatal meu deja a vandut masina ce le apartinea parintior mei fara a-i cere acordul mamei.

Ce avem de facut?

Cat dureaza partajul (chiar daca el nu vrea), pt. ca mie imi este teama ca el o sa tot care lucruri din casa aia...

Ce are mama de facut? Ea nu poate sa stea in apartament cu el pana se decide partajul, prin urmare nu poate sa supravegheze casa...

Ce sa facem?

Ajuta-ti-ne!

Sunt distrusa cand stiu ca el traieste fericit in acea casa in care mama mea a trudit o viata si si-a distrus sanatatea incercand sa o puna la punct, in timp ce el isi consuma aventurile prin toate statiunile tarii cu diverse muieri...

Le multumesc anticipat celor ce ma pot ajuta cu un sfat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine este sa mergi la Baroul de Avocati de pe langa Tribunal, sa cauti un avocat specializat in partaje, el te va lamuri cu prisosinta! Dintre noi putem veni cu sfaturi, care nu au nici o valoare juridica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×