Sari la conținut
Forum Roportal
Chronos

Alte vieti

Postări Recomandate

am auzit ca sunt persoane care se pot uita sa iti spuna cine ai fost, cand, unde, chiar si cu detalii. Mi se pare fascinant asta. Nu credeti ?

 

Sigur ca da, pentru modesta suma de 1000 euro, iti pot spune si eu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ce puii mei, n'ai cum sa verifici ! ... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa cut site-uri care vorbesc de alte vieti .. poate apare ceva interesant

Nu o sa gasesti niciun site din care sa afli ce ai fost, iar de iti va spune cineva asa ceva, sa stii ca-i pura speculatie!

e din pura curiozitate

Daca e din pura curiozitate... multumeste-te cu ceea ce iti spun astrologii, daca insa vrei sa afli cu adevarat ce ai fost, poti afla, dar va trebui sa muncesti ani buni pentru asta!

 

 

Sigur ca da, pentru modesta suma de 1000 euro, iti pot spune si eu .

Nu esti scump... deloc chiar :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am observat si eu la astrologie teme comune

 

cred ca nu astrologia e problema ci felul in care e facuta in zilele noastre

 

Is sigur ca exista si astrologi buni .. care privesc problema cum trebuie. Nu vad ce legatura are un astrolog cu a se uita in alte vieti.

 

 

Ei afirma ca o parte din calitatile/defectele unui individ sunt mostenite din viata anterioara.

Sunt mostenite in cea mai mare parte defectele avand ca scop evolutia spirituala dupa reincarnare.

Cum poate evolua cineva atat timp cat nu constientizeaza unde a gresit?

Il pune sa repete clasa deoarece a ,,ramas,,la o materie,pana va constientiza lipsurile.

Si tot asa mai departe...

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei afirma ca o parte din calitatile/defectele unui individ sunt mostenite din viata anterioara.

Sunt mostenite in cea mai mare parte defectele avand ca scop evolutia spirituala dupa reincarnare.

Cum poate evolua cineva atat timp cat nu constientizeaza unde a gresit?

Il pune sa repete clasa deoarece a ,,ramas,,la o materie,pana va constientiza lipsurile.

Si tot asa mai departe...

:o:

 

Pai daca nu face niciun efort,va repeta clasa mult si bine.

Intrebi cum poate evolua...pai simplu,in viata actuala va face aceleasi gresile,constientizand greselile si incercand sa indrepte lucrurile ...clar ca acel spirit va evolua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca nu face niciun efort,va repeta clasa mult si bine.

Intrebi cum poate evolua...pai simplu,in viata actuala va face aceleasi gresile,constientizand greselile si incercand sa indrepte lucrurile ...clar ca acel spirit va evolua.

 

 

Corect,insa exista posibilitatea sa ,,ramana,, la nesfarsit?

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect,insa exista posibilitatea sa ,,ramana,, la nesfarsit?

:o:

 

N-as crede,cred ca se aplica la un moment dat o scuturatura care te trezeste...stii cum se spune:nu poti ,te ajutam,nu vrei...te obligam.Asa ca este posibil sa primim cate un sut in fund ca sa facem pasul inainte.

Sau...degradarea,sa ajungi in regnuri inferioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-as crede,cred ca se aplica la un moment dat o scuturatura care te trezeste...stii cum se spune:nu poti ,te ajutam,nu vrei...te obligam.Asa ca este posibil sa primim cate un sut in fund ca sa facem pasul inainte.

Sau...degradarea,sa ajungi in regnuri inferioare.

 

 

 

Stii doar ca Puterea Divina nu intervine ci te lasa pe tine sa alegi dintre bine sau rau!

Degradarea in ce consta oare?!

Am evoluat eu in aceasta viata ,sau am involuat riscand ca spiritul meu sa rataceasca aiurea?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii doar ca Puterea Divina nu intervine ci te lasa pe tine sa alegi dintre bine sau rau!

Degradarea in ce consta oare?!

Am evoluat eu in aceasta viata ,sau am involuat riscand ca spiritul meu sa rataceasca aiurea?...

 

Intervine numai sa ceri ajutorul.Ai liberul arbitru si faci alegerile,insa cand apelezi la ajutorul divin vei primi raspuns.

In ce consta degradarea?...zic eu ca-i simplu,incalcarea legilor duce la degradare iar persitand in a le incalca,unde crezi ca vei ajunge?

La ultima intrebare iti raspunzi singur,priveste-te din interior spre exterior.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vad ce legatura are un astrolog cu a se uita in alte vieti.

Exista o chestie in astrologie, numita "astrologia karmica" care te ajuta sa identifici anumite trasaturi reprezentative pentru tine, individul din viata anterioara. In functie de felul in care era Nodul Nord la nastere, direct sau retrograd, poti sa extragi cateva idei. Nodul nord, in astrologie, inseamna lectia ta de viata pe aceasta lume, cea pe care o traiesti acum. Daca este retrograd, esti repetent. Pe langa lectia de viata, sunt importante si pozitiile planetelor, in case si zodii. Asa poti determina ce lacune ai si ce te poate ajuta sa-ti inveti lectiile.

 

Corect,insa exista posibilitatea sa ,,ramana,, la nesfarsit?

:o:

Teoretic, da. :bye:

Practic, Dumnezeu stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×