Sari la conținut
Forum Roportal
Taquito

resurse site f. popular(gen facebook)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa inteleg ca esti incepator. Oricine are vise. Chiar si eu. Vise din ce in ce mai exagerate. Infine... totul tine de originalitate.

Niciodata nu vei avea vizitatori pe un site, atata timp cat site-ul tau copie articole de pe alt site. Eu iti recomand ca pentru inceput sa citesti un ghid de optimizare seo, si sa aplici tehnicile invatate pe site-ul tau.

Eu cred ca platformal Wordpress este cea mai potrivita pentru tine.

 

Nu uita... nu poti face un site cunoscut peste noape. Iti trebuie saptamani, luni, poate chiar si ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, sunt la inceput, dar nu sunt noob.

 

nu copiez articole, nu e de genu ăsta. vreau sa fac un site de socializare, asemanator cu facebook(dar nu chiar asa, nu e cu poze, cu ce ai facut in vacanta, rahaturi d-astea..).. am o idee originală.... e posibil sa prinda si site-ul sa devina f. popular peste noapte(poate ca sunt prea optimist, dar daca as zice dinainte ca nu sunt sanse, e clar ca nu o sa iasa nimic).

in caz ca devine popular(cel putin in Romania) vreau sa fiu pregatit. adica ce server trebuie sa am, ce net imi trebuie, cati bani trebuie sa bag..

Editat de Taquito

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relax. Daca devine suficient de popular, o sa iti permiti sa iei resurse la momentul oportun. Pina una-alta, gasesti hosting shared nelimitat la 6 dolari pe luna. Eu am asa ceva si imi tine vreo 10 site-uri cu trafic total de vreo 60 GB pe luna si cred ca undeva pe la 30k unici (tot pe luna).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×