Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Voi credeti in vraji,entitati sau spuneti intamplari!!!Ms

tu crezi in par anormal? :blink:

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu crezi in par anormal? :blink:/>

Da cred deoarece mi se intampla ceva ciudat.De aproximativ 1saptamana numai pot sa dorm dimineata dupa ora6jumate,cineva ma trezeste din somn.Chiar in dimineata asta mi se intampla la fel parca se pusa lanaga mine cineva si ma zgaraia pe spate...vrusai sa strig la soacramea dar nu avusai glas si nici de miscat nu ma putui misca parca fusai hipnotizata..nu stiu ce sa fac...imi spune-ti si mie o parere va rog?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred. De aceea urmaresc cu religiozitate serialele Supernatural, Charmed, True Blood si Grimm ca se poate invata multe lecrii din iele, cum sa te aperi impotriva entitatilor, cum sa recunosti daca ti s-a facut vrajeli, ce fel de monstri exista si multe altele. Lumea crede ca astea este numai niste seriale TV dar nu este asa. Ele contine mesaje ascunse si folositoare pentru cine crede in asa ceva. Cine nu crede, face misto de ele si zice ca este pentru copii, dar cine rade la urma rade mai bine pentru ca ala nu pune botul la vrajeli si nu este frica de entitati. good.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ciuda ironiilor voastre...omul e mult mai mult decat un pachet format din carne si oase...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paranormalul este doar mintea noastra luand-o razna. Sunt lucruri pe care le vedem pe la tv, le auzim pe la altii si in momentul in care patim ceva asemanator deja incepem sa interpretam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista paranormal, exista doar normal pe care stiinta nu l-a explicat inca.

In Evul Mediu chimistii erau condamnati pentru vrajitorie si arsi pe rug.

Astazi fenomene ca telepatia sau RV sunt considerate de domeniul fantasticului sau manifestari ale unor boli psihice.

Nu e nicio diferenta. :pardon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca paranormalul ar fi pe bune, ar fi aparut deja la Teleshopping, OTV, RTV, s-ar fi scos bani grosi din asta.

Dar nici pe Elodia n-au fost in stare sa o afle

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×