Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

In urma cu 3 luni ne am cunoscut la primul sarut am simtit cum stomacul imi vibreaza si "fluturasi" imi cuprind corpul la fel a simtit si ea. Totul se intampla in Timisoara ea fiind la facultate; dupa 2 saptamani de relatie mi a spus ca inainte de a ne cunoaste cu 3 zile sa despartit de fostul cu care a dus o relatie de vreo 8 luni chinuita( el se ocupa cu furturi de produse din europa si o pune pe ea sa le vinda in romania). Mi a spus ca numai este nimic intre ei doi si nici nu isi mai doreste sa fie ceva.Dupa 2 luni de relatie sa dus acasa la tara. Era sambata seara si stateam acasa in timisoara in fata tv si eram foarte nelinistit ma gandeam ca se intmpla ceva cu ea, am pus mana pe telefon si am sunat o, insa ea avea telefonul inchis ceea ce nu se intampla niciodata; in momentul urmator m am urcat in masina si am plecat spre ea, cand am ajuns am avut un soc, el era la ea in pat si ea dormea ( nu au facut sex, pt ca ea era sub tratament etc). In acel moment i am spus ca pt mine ea numai exista si am luat decizia de a pleca; am plecat iar ea si a deschis telefonul si a inceput sa ma sune, eu nu i am raspuns deloc pana cand am primit un sms de la ea "daca nu imi raspunzi am sa plec din lumea asta..adio" si acel mesaj mi a dat sa ma gandesc. Pana la urma i am raspuns si mi a spus la telefon sa ma intorc ca nu este ceea ce cred, ca doar au vb etc. I am spus ca numai cred nimic din ceea ce imi spune mi a jurat ca ma iubeste si ca ma vrea doar pe mine si pe el nu il mai vrea etc...am luat decizia sa incer sa uit si sa ii mai dau o sansa, Mi a spus ca numai vb cu el numai ii va rapsunde la telefon etc. Asta pana luni prima zi dupa craciun cand ne am intors de la munte si unde am primit un telefon de la el prin care dorea sa ne vedem si sa imi spuna ca ea nu ma iubeste pe mine il iubeste pe el etc. Nu am fost sa ma intalnesc cu el dar am fost la ea acasa, unde a aparut si el si asa am avut o intalnire in 3, fostul a intrebat o:

1 Il iubesti pe el sau ma iubesti pe mine? Raps EA: .....a tacut....

2 I ai spus vreodata ca il iubesti ? Rasp EA: ..da de foarte multe ori.....

Si de marti pana in ziua de joi au vorbit la telefon, defapt el o suna pe ea. Si joi noaptea am avut inca o discutie cu ea prin care i am spus sa imi spuna ce are de gand, ma iubeste pe mine sau il iubeste pe el insa ea tot imi spune ca pe mine ma vrea si ca de joi dimineata nu au mai vorbit si nici numai vrea sa auda de el. Joi noaptea ma sunat din nou fatul prin care mi a spus la telefon ca : " Daca vreti sa fiti fericiti, daca vrei sa o las pe ea in pace imi dai suma de 200 de euro si am sa dispar din viata voastra" insa am avut instinctul de a pune discutia la inregistrat; vineri dimineata i am pus sa asculde inregistrarea si a ramas stupefiata. Mi a spus ca revelionul vrea sa il faca cu mine si etc, iar eu i am spus ca numai pot face acest lucru..pana la urma am acceptat ( primind un tel de la mama ei prin care imi spune sa nu o las singura de revelion si sa am grija de ea) si pana la urma am facut revelionul la ea acasa doar noi doi. dupa ora 12 ma luat in brate si a inceput: iti jur ca pe tine te iubesc tu esti tot ce am acuma nu vreau nimic alceva decat sa fiu cu tine si toatea acestea plangand.

Ceea ce v am scris aicia este in mare povestea mea. Ea a ramas la sat si eu am venit in timisoara, in sufletul meu simt ca si acuma mai vorbeste cu el si ca se intalnesc.

ajutati ma si dati mi un sfat va rog.

 

Va multumesc pt ca ati citit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista 2 posibilitati :

1. inca il mai iubeste si pe fostul si e confuza

2. nu il mai iubeste dar ii este frica de el..

 

Dar numai daca ai rabdare vei afla care din cele 2 variante e adevarata.... momentan eu zic sa incerci sa te stapanesti si sa privesti mai detasat situatia ca dupa cate vad eu fata este destul de dezechilibrata emotional si se plimba destul de usor de la o extrema la alta.... oricum e mai mereu greu sa te legi de cineva care tocmai a iesit dintr-o relatie si asta trebuia sa o stii ( acum depinde si de cat de maricei ca varsta sunteti).

 

Deci daca iti place de ea mai las-o putin sa respire..si in timp vei vedea ce se intampla. Momentan e prea confuza sa obtii certitudini de la ea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea a ramas la sat si eu am venit in timisoara, in sufletul meu simt ca si acuma mai vorbeste cu el si ca se intalnesc.

ajutati ma si dati mi un sfat va rog.

 

Ce sa spun ... ar trebui iei o pauza, utila atat pentru tine cat si pentru ea .

Poate ca si ea are nevoie de a'si clarifica sentimentele .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las-o, nu e de tine! Meriti ceva mai bun. E genul de fata/femeie care mai pastreaza legatura cu fostii.

 

Cati ani aveti?

 

 

Eu am 24 ea 22

 

Exista 2 posibilitati :

1. inca il mai iubeste si pe fostul si e confuza

2. nu il mai iubeste dar ii este frica de el..

 

Dar numai daca ai rabdare vei afla care din cele 2 variante e adevarata.... momentan eu zic sa incerci sa te stapanesti si sa privesti mai detasat situatia ca dupa cate vad eu fata este destul de dezechilibrata emotional si se plimba destul de usor de la o extrema la alta.... oricum e mai mereu greu sa te legi de cineva care tocmai a iesit dintr-o relatie si asta trebuia sa o stii ( acum depinde si de cat de maricei ca varsta sunteti).

 

Deci daca iti place de ea mai las-o putin sa respire..si in timp vei vedea ce se intampla. Momentan e prea confuza sa obtii certitudini de la ea!

 

Am stiut bine de la inceput ca a iesit dintr o relatie, eu iam spus ca este sigura de ceea ce vrea si mi a raspuns ca da, de respirat o las sa respire..acuma totul depinde de ea.

 

 

Complicat. Na, ce să zic.

Dă-i timp. Las-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e cea mai penibila poveste pe care am auzit-o pana acum. Fara suparare IoanP, dar ori esti prost, ori extrem de credul. Cand vine fostul si o intreaba "ma iubesti pe mine sau pe el?" si ea tace, tu in momentul respectiv trebuia sa pleci si sa ii lasi pe amandoi in pana lor. Ca amandoi au ceva probleme psihice, altfel nu avea cum sa se ajunga la o asa situatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am sufocat o nici pana acuma, o sun dimineata la paranz si seara

 

Eu zic c-ar trebui s-o suni si la 10 si la 16.. orele de gustare, stii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×