Sari la conținut
Forum Roportal
Pandarus

Ideea mea de tablou

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu am o bota de talent la pictura dar cu cativa ani in urma cand citeam Razboi si Pace mi-a venit o idee brilianta pentru un tablou. Daca se pricepe cineva la pictura sa incerce sa isi imagineze urmatoarele:

 

In planul principal o masa masiva din lemn, picioarele groase si partea de sus subtire. Pe masa rasfirate tot felul de harti, creioane si alte chestii. Langa o harta un general arata cu degetul un punct privind insistent spre un alt general. In capatul mesei pe un fotoliu un alt general atipeste in timp ce altii doi ciocnesc un pahar de vin. Toti generalii astia sunt rasfirati pe langa masa. In planul secund in penumbra, intr-o zona intunecata urcata pe o soba o fetita mica cu ochii mari, albastri privind spre centrul tabloului (ochii fetitei ar trebui sa fie punctul de interes al tabloului si sa se uite drept spre ochii celui care priveste tabloul). In jurul mesei plin de daramaturi. In dreapta extrema un colonel cu un pbandaj la ochi plin de sange urla ca disperatul si gesticuleaa cu arma in mana...

 

Mie mi se pare o idee destul de buna dar nu cred ca cineva isi va putea imagina asta asa cum mi-o imaginez eu... Macar de-as avea o farama de talent :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa imi imaginez, fiindca nu am citit cartea. O:)

Mie mi se pare o idee destul de buna dar nu cred ca cineva isi va putea imagina asta asa cum mi-o imaginez eu... Macar de-as avea o farama de talent :(

Bine spus ca nu ai. Si nu numai talent. Esti paralel cu totul. :lol:

Dar, presupunand ca eu as avea 5 ani, si tye intreb....ce cauta fetota aia mica pe soba, si culmea si in linia intai ? :huggles:

Probabil ca se plimba cu trotineta, si se ratacise. Si inoptase acolo. Mda, asta ar fi plauzibil. :lol2:

Briliantule, geniule, foarte buna ideea.

Eu as picta si o casuta cu prispa, undeva in dreapta asa.

La care prin ferestra deschisa, se vedea plasma de pe perete, si tocmai se juca meciul Napoli - Steaua, in minutul ala de final. :nea:

Stiu de meci, fiindca i se vedea numarul de pe tricou, lu ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti rai . Pentru o actiune dramatica ar merge

 

Dar sa aiba in spate o poveste valoroasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi se pare o idee destul de buna dar nu cred ca cineva isi va putea imagina asta asa cum mi-o imaginez eu... Macar de-as avea o farama de talent :huggles:

o fi geniala ideea asta ptr tine.

pe mine nu ma-ncanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e geniu inca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[[bine spus ca nu ai. Si nu numai talent. Esti paralel cu totul. laugh.gif ]] > Asta a fost simpatica

 

[[Dar, presupunand ca eu as avea 5 ani, si tye intreb....ce cauta fetota aia mica pe soba, si culmea si in linia intai ? blink.gif

Probabil ca se plimba cu trotineta, si se ratacise. Si inoptase acolo. Mda, asta ar fi plauzibil. crazy.gif ]] > citeste "Razboi si Pace" de Tolstoi. O sa vezi ce poate cauta o fetita de 6 ani urcata pe o soba in linia intai :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O voi citi eu .

Mersi de recomandare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×