Sari la conținut
Forum Roportal
Cristiano789

Nu stiu din ce cauza se comporta asa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna

 

As vrea sa va povestesc si eu povestea mea si as dori sa imi confirmati daca am facut bine sau nu...

 

Am avut o relatie timp de 6 luni... Am facut multe sacrifici pt aceasta relatie numa sa fie bine... dar pe EA o durea in cot de toate sacrificile pe care le faceam...

Recunosc ca m-am indragostit pana peste cap dar totusi mi-am pastrat si doza de ratiune ca altfel poate si acuma eram cu EA si continuam sa disper... Dece am facut sacrifici cu speranta ca ea se va schimba... dar nu a fost asa...

 

Totul a inceput acuma 6 luni in urma cand m-am mutat la Cluj la noul job... Eu cu aceasta persoana am mai avut o relatie timp de un an si 6 luni circa acuma 3 ani ...prima oara ne-am despartit tot din aceleas motive ca si acuma....

Era o relatie la distanta eu sunt in Cluj iar ea era la 150 km de mine....

Cand m-am mutat in cluj intro seara dupa ce bausem 5 pahare de vin iau telefonu si ma uitam pe cine sa sun si vorba aia ''dracu'' ma pus sa o sun tocmai pe ea si sa ii spun vrute si nevrute...(baieti stiu la ce ma refer).

Prima oara am zis sa o fac din joaca sa mai imi pierd timpul in acea seara ca ma plictiseam...Dar in schimb ea a luato in serios si de a doua zi a inceput sa ma sune , mesaje , apeluri ect....

Am avut o discutie serioasa cu ea pe tema relatie... amintindune de ceea ce sa intamplat acuma 3 ani ... EA tot imi spunea ca ar vrea sa aibe o relatie cu mine si stie unde a gresit acuma trei ani , si ca ii pare rau, ca era prea minca si ca nu gandea (ea avea 18 ani atunci)... Eu i-am spus sa nu ne grabim si cand ne vom vedea prima data vom discuta pe aceasta tema....

Ea tot a continuat sa ma sune zilnic , mesaje ect.... Dupa circa o sapt ma sui pe tren si ma duc la ea sa clarific situatia , si bineinteles cu gandul ca va fi totul ok.....Am ajuns am discutat , am discutat si pe tema relatiei la distanta si totul a fost ok timp de 2 -3 sapt cand iar sa schimbat ca si acuma 3 ani...(vreau sa precizez ca eu mergeam de vineri pana sambata weekend de weekwn la ea)

Cum sa schimbat... ba ca nu ne putem vedea ca are nush ce treaba, ba ca trebuie sa isi faca nush ce cumparaturi , ba ca alte cele....

Eu atunci am intrebato daca nu cumva o aparut alt fat frumos ... si i-am spus ca daca cumva o aparut alt fat frumos sau nu mai vrea nimic sa imi zica ca e gata si fiecare isi vede de viata lui....

Ea in schimb imi plangea ca nu vrea asa ceva , ca nu are pe nimeni numa trebuie sa o inteleg ca nu poate....dar in schimb ma suna zilnic de 4-5 ori si trimitea circa 10 sms pe zi....

Ok atunci am zis ca o inteleg ne-am mai vazut de 8 ori din luna octombrie pana in prezent iar pt mine era fff putin ...Eu nu iam cerut nici odata sa vina la mine la cluj deoarece stiam ca nu poate....dar in schimb eram dispus sa ma duc eu la ea barm odata la 2 sapt sau chiar saptamanal....

Am mai avut discuti si pe te-am ce viitor vede daca ne vedem numa odata sau de 2 ori pe luna , si i-am mai spus ca eu unu nu vad o relatie in felu asta...in schimb ea tot imi spunea ca se poate....

Cand o intrebam cat mai trebuie sa astept sa se schimbe...ea imi spunea ca nu stie sau nu zicea nimic....

Pana acuma 4 zile cand am intrebato ce face de sarbatori si daca vrea sa facem sarbatorile in preuna....Era vorba de Revelion deoarece Craciunul il petrec la Praga muncind.....(chit ca i-am spus sa vina acolo cu mine de Craciun iar raspunsul a fost NU POT SI SA O INTELEG).....

Raspunsul Ei in legatura cu cu revelioanul a fost DA ....eu eram dispus sa renunt la 5 zile petrecute in predeal cu prieteni mei numa sa stau cu EA in noapte de revelion...(chit ca i-am spus sa vina si acolo cu mine dar acelas raspuns NU)....

Dar in schimb ea tot imi spunea ca ca ar fi bine sa mergi acolo cu prieteni tai, ca e distractie , cu ea nush daca o sa imi placa,.....

Dar imi schimb imi zicea ca daca vreau sa vin cu Ea sa stau acasa cu parinti ei si cu ea....am zi ok

Dupa care iar am vb cu ea si iar imi batea apropoul sa ma duc cu prieteni mei...m-am enervat si i-am spus ca daca nu mai vrea nimic sa zica ca nu o intreb nici care e motivul, nici nimik, eu nu vreau sa vin sa petrec revelionu cu tine doar asa .....Ea a inceput sa planga si a zis ca nu vrea sa ne despartim numa trebuie sa o inteleg...CE SA INTELEG HABAR NU AM?? Dupa care eu i-am spus ca daca ma duc cu prieteni mei e ultima oara cand mai vb ....SI am intrebato ce vrea ...mi-a spus ca sa ma duc cu ei .......

OK am inteles mesajul ei si din ziua aia nu am mai vb ... au trecut 4 zile...in 4 zile am avut circa 100 de mesaje si circa 120 de apeluri si circa de 50 de ori ma sunat.....

In mesaje imi zice ca ii pare rau, ...Eu nu i-am mai dat nici un apele nici un sms nimic.....

Acuma ce vreau sa ma lamuriti.....EU UNU NU MA MAI INTORC LA EA... dar ce nu am inteles dece se comporta asa, si mai ales cand am vb de revelion a zi ok dupacare brusc sa sucit....si dupa ce nu am mai vb cu ea ma terorizeaza cu apeluri , sms si sunat.....Dece?

Astept parerile voastre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei un raspuns sincer ?

 

De proasta, ea se credea ca este singura fata de pe pamant pt tine si poate face ce vrea din tine.

M-am da proasta Craciun la Praga revelion in Predeal :imao:

Cat de prost sa fi sa nu acepti asa ceva:))

Sfatul meu sincer, laso caci cu asa femeie nu faci cariera

In legatura cu comportamenut, sincer nush ce sa iti spun doar ca era proasta gramada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce te intereseaza cauzele? mai bine te-ai intreba de ce ai acceptat atata timp pe cineva cu un asa comportament, vrei tu sa dai vina pe altii pentru problema ta dar uita-te si la tine, ai fi surprins ce poti afla daca chiar iti doresti sa te cunosti, nu sa-ti sustii credintele despre tine, altii si lume in general.

Sfat: pentru a analiza psihicul altor oameni e necesar sa te analizezi si pe tine :imao:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce te intereseaza cauzele? mai bine te-ai intreba de ce ai acceptat atata timp pe cineva cu un asa comportament, vrei tu sa dai vina pe altii pentru problema ta dar uita-te si la tine, ai fi surprins ce poti afla daca chiar iti doresti sa te cunosti, nu sa-ti sustii credintele despre tine, altii si lume in general.

Sfat: pentru a analiza psihicul altor oameni e necesar sa te analizezi si pe tine :imao:.

 

Hai nu zau trebuie sa ma analizez pe mine...?

Eu am gresit? cu ce? ca nu am mai aceptat situatia?

Nu dau vina pe nimeni... ai dreptate ca am gresit ca am aceptat situatia poate prea mult timp....dar in schimb cand ii spuneam ca nu mai vreau nimic incepea sa planga, si sincer mi sa facut mila, credeam ca poate se va schimba.....Dar in schimb nusti toate promisiunile facute ...daca era sa povestesc tot imi trebuia circa 10 mb, aici e tot relatat pe scurt....(si inca ceva eu sunt genu de om cand fac promisiuni ma tin de cuvant, decat sa nu ma tin de cuvant mai bine zic ca nu pot)

 

Si totusi ai ocazia sa zici : cu ce sa incep sa ma analizez? poate ai dreptate....8))

EU NU INCERC SA DAU VINA PE NIMENII INCERCAM SA INTELEG COMPORTAMENTUL EI.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce te intereseaza cauzele? mai bine te-ai intreba de ce ai acceptat atata timp pe cineva cu un asa comportament, vrei tu sa dai vina pe altii pentru problema ta dar uita-te si la tine, ai fi surprins ce poti afla daca chiar iti doresti sa te cunosti, nu sa-ti sustii credintele despre tine, altii si lume in general.

Sfat: pentru a analiza psihicul altor oameni e necesar sa te analizezi si pe tine 8).

 

Si dece ma intereseaza cauzele?

Sa vad unde am gresit?....

 

Stai ca vine Scorpionul si iti spune sa o tratezi cu indiferenta, chiar daca doare. :imao:

 

Asta deja fac...

 

Pt mine EA e istorie....deoarece am renuntat la multe doar pt EA....

Nu imi pare rau deoarece raman cu amintirile frumoase....

Numa ce nu am inteles vb cu ea si tot imi promitea mare , soarele ect si in schimb nimic .....

Nu pot sa zic ca mi tot una, ca nu mai vb cu ea ...dar orgoliu de barbat nu ma mai lasa sa trec si a 3 a oara ...a gresit de 2 ori la fel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU MA, tu nu ai gresit, esti PERFECT, nu era ea la nivelul tau de ZEU, scuz-o ca e doar o muritoare nevrozata si te rog scuza-ma ca am indraznit sa fac presupuneri asa degradante la adresa ta.

Nu ma indoiesc ca o sa ma ierti la cat de milostiv esti.

 

 

Totusi, zeule, esti schizo? pentru ce ai 2 conturi? citeam intr-o carte de psiho ca nebunii dau la nebuni, deci nu mai e nevoie sa te intrebi cum de ai ajuns cu ea :imao:.

 

P.s. glumesc(sau nu 8))

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intalnit un caz foarte asemanator cu al tau. Din punctul ei de vedere, zic. Zicea ca vrea s-o ceara in casatorie 8) si el nimic. Poate asta vrea si subiecta ta? Zic si eu, nu dau cu paru'

:imao:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×