Sari la conținut
Forum Roportal
niklai

Web Cam...!

Postări Recomandate

Va salut am si eu mica problema sper sa fie mica am folosit pina acuma doua tipuri de web cam una mai slabuta alta mai performanta si toate vad GRI la receptie.La mine pe calculatorul meu vede bine cine ma receptioneaza zice ca se vede gri.Nu stiu ce sa mai fac tot am dezinstalat si instalat driverele si tot degeaba.Am fost cu aceleasi web cam si la altii si se vede bine iar la mine se vede nasol.Stie careva care este cauza.Nu am un calculator traznet dar nici decazut,netul il am pe cablu si sunt singur.Deci am facut proba si pe alte pc mai proaste k al meu si web cam merg bine.OF OF spuneti si voi o solutie ca altfel ma uit prin ele cu BAROSUL.Oricare ar fi raspunsul vostru va multumesc pt.intelegere cu stima Niklai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar putea fi ma multe

1. nu ai drivere ca lumea ... pune ultimele !

2. verifica setarile calculatorului !

3. defectiune hardware!

4. virusi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ar putea fi ma multe

1. nu ai drivere ca lumea ... pune ultimele !

2. verifica setarile calculatorului !

3. defectiune hardware!

4. virusi !

cel mai important motiv :messengerul am auzit si eu dintr-o discutie care a fost pe tema asta ca are multe probleme.

niklai multi au problema asta si cauta topicul in care sa mai vorbit despre asta poate tie o sa iti foloseasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel mai important motiv :messengerul am auzit si eu dintr-o discutie care a fost pe tema asta ca are multe probleme.

niklai multi au problema asta si cauta topicul in care sa mai vorbit despre asta poate tie o sa iti foloseasca

Poate ca da .... incearca sa instalezi un alt tip de messenger decat cel pe care il ai si vezi daca face idem sau nu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu oricum va multumesc pentru raspunsurile pe care mi le dati voi am incercat in fel si chip si tot nu merge o problema ar fii messengerul calculatorul doar ce l-am formatat e curat sa zicem deocamdata la setari am tot umblat pe ici pe colo dar se pare ca fff putin sa imbunatatit imaginea.Culmea ma duc la altcineva o montez si culmea se vedea traznet fratilor spuneti si voi macar o explicatie plauzibila.Cu acordul vostru in ultima faza dati-mi voi sa ma uit si in camera web cu ...BAROSUL...numai asa problemele mele vor lua sfirsit chiar si tragic dar....FERICIT.Cstima Niklai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Messengerul e de vina .. si mie mi sa-a intamplat .. (la multi defapt) .. si.. cate-o data merge la mess 7 , cate-o data nu .. foloseste 6.. si asa .. nu prea cred sa te intereseze call de la asta nou .. si iti va merge mereu .. bafta :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va salut am si eu mica problema sper sa fie mica am folosit pina acuma doua tipuri de web cam una mai slabuta alta mai performanta si toate vad GRI la receptie.La mine pe calculatorul meu vede bine cine ma receptioneaza zice ca se vede gri.Nu stiu ce sa mai fac tot am dezinstalat si instalat driverele si tot degeaba.Am fost cu aceleasi web cam si la altii si se vede bine iar la mine se vede nasol.Stie careva care este cauza.Nu am un calculator traznet dar nici decazut,netul il am pe cablu si sunt singur.Deci am facut proba si pe alte pc mai proaste k al meu si web cam merg bine.OF OF spuneti si voi o solutie ca altfel ma uit prin ele cu BAROSUL.Oricare ar fi raspunsul vostru va multumesc pt.intelegere cu stima Niklai.

 

 

Din cate spui, banuiesc ca ai XP fara SP2. baga SP2 si mai vorbim :spiteful: . (si asta in cazul in care inca nu ai rezolvat deja :cowboy: )

da mai intai un system restore (e posibil ca unele driver-uri, in cazul in care nu ai SP2, , sa fie mai veki si sa nu fie compatibilecu SP2, si sa-ti blokeze OS-ul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema :fool:

Daca stie cineva ,va rog sa ma ajutati.E vorba de webcam.Si anume:unii prieteni ma vad si pe skype si pe messinger,dar am doi prieteni care nu ma vad deloc nici pe skype ,nici pe mess.Oare care ar fi problema?Am tot citit pe forum ...dar din pacate nu am gasit nimik sa semene cu problema mea.......sa fiu vazuta de unii si sa nu fiu vazuta de altii...ciudat nu? :blink:

Va multzumesc celor care imi raspund :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca toti te vad inafara de 2

nu cred ca problema e de la tine, cred ca e de la ei

 

Apare casuta ptr video si vede negru? sau cum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×