Sari la conținut
Forum Roportal
andagirl

Dresuri sau portjartier?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

doresc sa va pun si eu o intrebare, voi fetelor cand purtati dresuri(ciorapi lungi), va mai luati chiloti dedesupt? sunt foarte nelamurita, nu stiu cum e bine sa port dresurile, am vazut ca unele prietene de-ale mele poarta cu chilot, altele fara chilot . Va rog sa-mi spuneti niste comentarii si pareri referitor la subiect. anda, 17 ani :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru scufundari suptacvatice se recomanda varianta aero-travel, fara chilot (pull & go :))

Chiar ma gandeam ce norocoasa esti, eu nu pot sa determin la colege daca au sau nu. Adica pot...dar e periculos :dee

On-topic:

Din cate stiu eu e o alegere personala, niste chiloti de bumbac oferind ceva putere de absorbtie - pe care ciorapul de lycra nu o are. Desigur, daca e vara poate e mai comod fara, cel putin asa e la baieti :dee Trebuie sa stii totusi ca lipsa de ventilatie si de absorbtie duce la o dezvoltare masiva a florei bacteriene locale - prietenoase in majoritatea timpului dealtfel.

 

Din punct de vedere al igienei, recomandarea e cu. Din punct de vedere al confortului - fiecare cum crede.Din punct de vedere al esteticii... hmm... arata bine acolo jos? :oops: Banuiesc ca ai cantarit varianta expunerii accidentale... nu de alta dar toti au telefoane mobile cu camera acum.

Mai e o tema de tratat: daca e curent sau frig sau ai de stat in locuri racoroase... mai bine cu.

 

Hmm...poate totusi ar trebui sa las fetele sa raspunda :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mah dupa toata antologia expusa de Tazul asta aici mai fa si tu un comentariu daca mai poti :twisted:

 

Bravo. Asta chiar ca mi-a placut.

 

pe.sa. Eu personal prefer varianta "CU" din toate punctele de vedere expuse cu atata generozitate si acuratete de tartorul nostru :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
haha

daca ar fi dupa mine i-as da jos

hmmm.....wait a sec :dee

 

L_i_g_i_u_s, de pe tine i-ai da jos? Vezi ca la barbati nu e sanatos purtatul de dres, poate te agata careva si pe intuneric te conFUNDa!!!

 

On-topic: si eu votez "cu", chiar daca sunt tanga ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tine dorinand voi incerca sa gasesc o pereche nesupravegheata si iti spun care e senzatia si cu si fara :) Dar iti pot zice de pe acum ca nu merita efortul ('surplusul de material' e mai confortabil fara atata tesut artificial in jurul lui).

Cat despre tine Blacca Cat !...hmm, lasa... m-am razgandit :dee Nu vreau sa pierd bila rosie (azi!) :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..definitiv nu am ce comenta...nefiind un purtator de "dres" :winca:

 

dar comentariile lui l_i_g_i_us asa ce m-au facut sa zambesc ...ca aproape am uitat de atatea probleme care le am avut astazi !!! ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... nu te agita prea tare l_i_g_i_u_s ... atat timp cat sunt purtator de "blana" cred ca sunt foarte insuportabili ... dar promit ca daca ma epilez am sa incerc o pereche ::): ::oops:: ::oops::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×