Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Adunare de componente de calculator

Postări Recomandate

A zis bine Jugulator, ca am putea aduna componente si sa facem calculatoare pt copii, adolescenti, studenti ce au nevoie de ele, cred ca suntem multi. Am putea sa adunam, poate asa vom ajuta niste oameni.

Eu momentan nu am cine stie, un hard de 80 de giga, o carcasa, un dvd player.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa mai apara cineva inainte sa postez eu, dar cum nu a aparut nimeni, iata-ma...

 

1. Carcasa in stare foarte buna, neagra, eventual plus sursa de 400W Premier (spun "eventual" fiindca Premier nu e sursa de incredere, deja a picat o data si are un condensator schimbat, m-am ales cu ea printr-o intimplare)

2. Procesor Athlon XP 1700+ deblocat, seria B0, plus cooler (e fix modelul cu care asiaticii faceau recorduri de overclock, undeva pe la 2.8GHz sau chiar mai mult, al meu e testat stabil pe la 2.2GHz cu voltaj standard, racire pe aer, la mine in sistem a functionat cu un overclock foarte mic, undeva pe la 1.7GHz)

3. Mouse optic A4 Tech, nou-nout, am umblat doar la el ca sa il probez, sta intr-un colt de mai bine de un an

4. In cazul in care nu va fi incorporata pe placa de baza, pot oferi si o placa de retea

 

Dupa cum vad mai sus, ar mai fi disponibile un hard de 80 GB si o unitate optica (sper ca era vorba de unitate interna, nu de DVD player pentru televizor...). Tot ce mai trebuie e o placa de baza pe socket A si ceva ram (DDR1, evident). Nu fac mofturi, dar daca pune mina cineva pe un Abit NF7S 2.0 si am memorii bune la indemina, eu fac un sistem stabil la cel putin 2.1GHz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tastatura si Boxe.

mai caut prin pod..sa vad ce gasesc..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×