Sari la conținut
Forum Roportal
Chasethedream

Oare cum se explica asta?:|

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Totul sta in felul urmator:

Am 22 de ani,am avut o relatie de 3 ani jumatate cu o fata mai mica ca mine cu 2 ani.Intelegeri ...neintelegeri , romantism cu bune cu rele(si bune intense si rele intense)din partea amandurora.As spune o relatie echilibrata.Acum apare si problema..

Fata a intrat la facultate in bucuresti.Se stia ca o sa intre de 3 luni acolo.Eu aveam asa o teama in suflet ca nu o sa ne fie bine...distanta si toate cele.Din nesiguranta mea o intrebam mereu daca o sa fie bn si dupa ce o sa plece.Mereu imi spunea ca da ,ca ma iubeste ,ca nu vede viata fara mine,toate cele.Chiar si in ultimile zile pana sa place avea acelasi comportament deosebit de apropiat.Vine si plecarea cam acum 1 saptamana...si prima zi de facultate ..inteleg las fata si nu o sun toata ziua,dar nici ea pe mine,primesc decat un mesaj ca e bine.Seara urma sa vina acasa sa o astept la gara,dar am vorbit si nu am mai asteptat o.Noaptea pe la 10 primesc un mesaj.Suna cam asa "Nu mai putem fi impreuna,nu mai merge,va fi greu daca nu imposibil si sa ne vedem de vietile noastre.spera sa am tot ce e mai bun in viata"Si atat nici o alta explicatie nici nu mi a mai raspuns la telefon si nici nu am mai putut sa o sun ca nu ma lasa sufletu imi vine si mie greu.CHIAR DACA O IUBESC DE MOR SI IMI ESTE INCREDIBIL DE GREU!!!

Voi ce parere aveti??Ce sa fac??Sunt uimit de ce a facut...

Ast parerile voastre..

Va salut!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai... daca nu vrei sa te zvarcolesti in chinuri ca un peste pe uscat, iti recomand sa nu o mai contactezi si dupa o vreme iti trece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatiile la distanta nu merg niciodata. Trebuie sa mergi mai departe. Stiu ca la inceput e mai greu, dar o sa vezi ca dupa cateva lunitotul va fi bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii trimiti si un sms lung prin care ii explici, ca, indiferent daca veti fi sau nu impreuna, vrei sa o auzi din gura ei. Altfel nu o crezi. Altfel, nu ai ucm sa iti recapeti linistea pe deplin.

Iar daca tot nu raspunde...ei, nu o mai cauti. Si punct.

La un moment dat te va cauta ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu fi asa de sigur.

ba chiar bag mana in foc.

daca el intr-adevar reuseste sa nu o caute deloc.

Bag mana in foc. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba chiar bag mana in foc.

daca el intr-adevar reuseste sa nu o caute deloc.

Bag mana in foc. :)

ok. Dau o bere daca va fi asa cum zici tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clar, distanta e mai mare decit lungimea, si astfel de relatii dau chix mai devreme sau mai tirziu. In alta ordine de idei, a observat cit de bogata e balta cu pestisori de aur la facultate si poate chiar a pescuit unul deja. That's all, folks!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok. Dau o bere daca va fi asa cum zici tu.

Ideea sta in felul urmator.

Nu poti obliga un om sa faca ce vrei tu, daca el nu vrea. Indiferent de motiv. Clauzele descrise aici, nu pot fi duse in instanta. Deci:

1. nu are de ales

2. trebuie sa se detaseze, ca ii convine o ba

3. sa nu uite ca toate lucrurile intr-o zi, isi primesc raspuns. in mare parte.

 

 

Ar putea sa insiste ca un tembel cu telefoanele, sa sune la parintii ei, la prietenele ei. Asta in cazul in care chiar ar fi disperat ca poate fata e intr-un bucluc si ca sa il protejeze pe el, se comporta cum o face.

Dar asta e scenariu de film, right?

 

Ea il va cauta odata pentru ca, maturizandu-se, va intelege cat tau poate face unui om lasandu-i impresia ca un ingeras a devenit brusc, si fara motiv - in dracusor. Nu exista asa ceva. Doar motive clare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urat gest a facut fata.

Dupa 3 ani si jumatate, te desparti printr-un sms.

O fi avut si ea un moment asa de slabiciune? Poate are si ea aceleasi temeri si poate vrea sa vada cum reactionezi.

Mai incearca o data. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×