Sari la conținut
Forum Roportal
Florin_s78

Nepotrivire sexuala - divort!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De multa vreme incerc sa inteleg ce s-a intamplat cu relatia pe care am avut-o cu fosta sotie.

Ne-am casatorit acum vreo 5 ani de zile in urma si am divortat acum vreo 3 ani, deci am stat casatoriti cam 2 ani de zile. Cumplita perioada!

Nu se pune problema cu nu ne potriveam sexual, ea pur si simplu nu putea face sex deloc. Un an de zile m-am chinuit cu ea pentru ca nu putea sa desfaca picioarele.

Am incercat cu maxima tandrete, toate variantele, chiar si varianta mai brutala.

Vina ei a fost ca nu a vrut sa apelam la doctor, psiholog sau sexolog.

In fine, dupa un an de zile am convins-o si asa ingrozita cum era am dus-o la primul consult ginecologic unde bineinteles s-a depistat ca himenul era intact dupa un an de casatorie.:roll:)

Am vazut de dinainte de casatorie ca are ceva probleme,dar m-am cam lasat dus de nas. Am crezut ca din cauza faptului ca este o persona religioasa nu se poate darui inainte de casatorie si de aici provin toate problemele. Dar dupa casatorie soc: aceleasi probleme.

In fine, dupa ce am incercat toate variantele pe la sexologi, psihologi, ginecologi a inceput sa fie mai bine, dar nici pe departe normal. Penetrarea era foarte dureroasa atat pentru ea cat si pentru mine (avea tot timpul muschii incordati ca o piatra).

M-am imbolnavit de uretrita, prostatita cronica (la 28 de ani) iar ulterior de la prostatita de epididim, lichid si chisturi la testicule(mi s-a spus ca este o reminiscenta a prostatitei).

Acum am o relatie si totul este ok - dar bineinteles nu ma grabesc la casatorie si nici macar nu ma mai gandesc la asa ceva.

Este cumplit pentru un barbat un asemenea chin. 2 ani de zile din viata pierduti...

Nu doresc nici la dusmani!

Cine crede ca daca isi ia sotie cuminte, bisericoasa, virgina si are incredere in ea, sa se gandeasca mai bine. Nu cumva e frigida?

Ca daca e frigida, vai de el!

Am ajuns sa spun ca mai bine una infidela, dar care sa fie normala, decat asa.

Povestea s-a terminat trist oricum din pacate. In secolul asta nu ar trebui sa mai existe astfel de probleme.

Recunosc si eu am fost naiv, nu mi-am dat seama - imi asum prostia!

Totusi nici in prezent nu pot sa inteleg cum de s-a putut intampla asa ceva....in afara de "ceasul rau" cum spun unii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu ziceai ca era bisericoasa,ar fi fost primul lucru pe care il intrebam. :)

Asa,nu ma mai mira nimic.Tu ai intrat in casatorie,ca in...manastire! :roll:

 

Am crezut ca fiind si bisericoasa poti avea incredere in ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ziceai ca era bisericoasa,ar fi fost primul lucru pe care il intrebam. :)

Asa,nu ma mai mira nimic.Tu ai intrat in casatorie,ca in...manastire! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am crezut ca fiind si bisericoasa poti avea incredere in ea.
:roll:

Tu pe cine incerci sa pacalesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care e problema ta,stupid_me? -cu ce te "pacaleste"?

Sigur o fi o persoana care e putin obsedat de efectele negative pe care religia le aduce in educatia si viata unui om.

Nu cred ca e imposibil sa se intample asa ceva..dar, come on..

 

1) nu mai sunt buni de nimic psihologii, sexologii, ginecologii??

 

2) a incercat si cu buna, si ..citez ' mai brutal'

 

3) avea mai mare incredere in ea TAMAN pt faptul ca era bisericoasa? Incredere ca ce? - ca e mai buna sau mai deschisa in pat decat altele????

 

4) si sa fie asa...sigur problema o fost si o ramas faptul ca ea era 'bisericoasa'

 

Buna dimineata, puiule..mare e gradina Roportalului..nu uita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care e problema ta,stupid_me? -cu ce te "pacaleste"?

A trecut omu' printr-un necaz,si vrea sa ii previna si pe altii,sa nu repete greselile lui.Ce nu ti-e clar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca era infidela te plangeai pe aici ca toate femeile sunt curve.

....

E vina ta ca te-ai insurat cu ea stiind ca nu va potriviti la pat.

 

 

:roll: corect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am ajuns sa spun ca mai bine una infidela, dar care sa fie normala, decat asa.

....

Recunosc si eu am fost naiv, nu mi-am dat seama - imi asum prostia!

Daca era infidela te plangeai pe aici ca toate femeile sunt curve.

....

E vina ta ca te-ai insurat cu ea stiind ca nu va potriviti la pat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-aveti mai cu el?! -si-a recunoscut "vina" (raspunderea) inca din prima postare! -de ce trebuie sa-i scoateti ochii?

Ce vreti mai mult de fapt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×