Sari la conținut
Forum Roportal
Dorel19

Cum sa-i da papucii " ca la tg. ocna"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hello toata lumea!

de curand am inceput "experienta in viata" si vreau sa va zic d-soarelor : cu fiecare din voi mai invat cate ceva nou!

baieti invatati ca eu am patit asa ceva!!!

am intitulat <cum sa-i da papucii " ca la tg. ocna"> pt ca reportajul pro tv e "de actualitate"

in fine las bla bla-urile si trec la subiect:

pasul 1 ca fata : cauta "galceava" din lururi marunte gen.. ce te uiti dupa aia, de ce nu ma lasi pe mine prima (adica sa dea dovada de fata culta care stie bunele maniere iar el "taran de la geboaia"

pasul 2 tot ea! : seara pe la 21.30, 22.00 cand ma pregateam de somn (a doua zi trebuia sa ajung dimineata la serviciu) incepeau "discutiile" hai sa vorbim (ca in ap. auzeau vecinii) si trebuia sa iesim (din ap.) sa discutam <logic ca-i dadeam dreptate in discutii numai sa pot sa mai apuc cateva ore de somn> discutii tot despre cum sa fiu educat sa nu ma mai uit dupa una si dupa alta , sa nu cumva sa am un program prelungit la sev. fara ca EA sa nu stie dinainte si eventual cu o confirmare de la seful meu..

pasul 3 (caz particular): io nefumator ea fumatoare.. la pasul 2 era nelipsita tigarea ..lucru ce nu-l suportam)

pana acum a fos prima "idila" drept pt care eu eram LA INCEPUT iar EA .."mai cu experienta"..(asta pt. cei ce teraiesc aceste etape sa stie ca sfarsitul relatiei e inevitabil!)

pasul 3 (s-acum incepe tg. ocna!) ea merge cu tine "in deplasare" (poa sa fie si "local " da' local o sa stii teritoriul si te descurci) si ..ea o sa cumpere ceva de haleu..orice care tie n-o sa-ti placa (si zici "stati-ar"..)dar nu reusesti sa termini ca ea chiar "se ineaca" si atunci ..logic ca nu ai apa sau suc la tine ..ca doar o sa aibe ea grija de asta! deznodamantul: "uite dragule eu pot sa mor ca tu nu faci nik pt. mine!!!"

pasul 4 (tot in depalsare)(alte "idile" caz comun) "vreau si eu "d-aia"!!! (si aici depine de situatie: diverse fructe sau legume aflate in gradinile oamenilor gen: mere , porumb, tot ce vede in fata ochilor!!!) iarashi deznodamantul: pot sa mor de pofta ca tu tot nu o sa faci nimik!!

 

in fine sunt mai multe.. dar vreau sa vad daca ma completeaza cineva sau am scris degeaba (DOREL)

Editat de Dorel19

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil ce vrem la ora asta(maine e duminica,nu merge la servici)...deci eu vreau o ciorbita radauteana acum. 8)

bine, Otilica... vin la masă?

 

;)

on topic: nu am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
şi noi să spunem... ce? ;)

 

probabil ce vrem la ora asta(maine e duminica,nu merge la servici)...deci eu vreau o ciorbita radauteana acum. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
şi noi să spunem... ce? 8)

ceva sfaturi , si criticile sunt binevenite..

 

să crească mari... ;)

cresc mari da' pe criza asta ..le-ar fi de ajutr forum-urile.. ca tot stau pe pc-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si sa nu astepte ca fata sa le spuna ce doreste,sa fie intuitivi si sa le ofere fara a fi trasi de maneca 8)

 

Insolit,daca primesc ciorbita o impartim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×