Sari la conținut
Forum Roportal
Jugulator

Virgin la 3x ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un amic care se plinge de virginitate. So far, so good, problema e ca are vreo 33 de ani acusi. Situatia lui: sta cu parintii, are un job de cacao (functionarel pe la o primarie, ridica vreo 5-6 mil pe luna), e normal la cap, nu e pocitanie, e inteligent (sau mai bine zis "era"). Din ce am mai discutat cu el, sta aiurea pe site-urile de asa-zisa "socializare" si nu prea are nici o intentie clara de a se cara de acasa. Are studii superioare dar, dupa cum v-ati dat deja seama, complet inutile. Nici la profesioniste nu vrea (i-am zis ca ii fac eu cinste, numai sa se duca naibii sa rezolve "problema").

 

Cu ce mama ma-sii l-as putea ajuta? Virginele pe la 3x ani amatoare de baieti cu probleme similare... poate va fac o lipeala, lol.

Serios acum: daca ati fi in situatia de a avea un amic cu o astfel de problema la o astfel de virsta, cu ce l-ati putea ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cind cineva ti se plinge de o chestie, ca sa zic asa... nu ar fi o idee sa vezi cu ce l-ai putea ajuta, mai ales cind va cunoasteti de j'de mii de ani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ce am mai discutat cu el, sta aiurea pe site-urile de asa-zisa "socializare" si nu prea are nici o intentie clara de a se cara de acasa.

Nici la profesioniste nu vrea (i-am zis ca ii fac eu cinste, numai sa se duca naibii sa rezolve "problema").

Si nu s-a intalnit cu nimeni de pe site-urile de socializare?

De ce nu vrea la profesioniste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomand si eu cartea, ar fi bine sa citeasca si altele ce tin de psihoterapie, la 33 de ani mai sta cu parintii lui, naspa.

 

De fapt, intreaba-l asa daca poti: ce te deranjeaza mai mult, ca stai cu parintii tai sau ca esti virgin?

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu il deranjeaza ca sta cu parintii, tocmai asta e. S-a plafonat in situatia asta, ca oricum nu s-ar putea intretine singur la ce venit are. O sa ii recomand cartea, poate-poate... multumesc de sugestie!

 

De iesit cu gagici, nu prea, iar in facultate a stat putin in camin, restul prin gazda. Bine, asta nu e o scuza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×