Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, am si eu o intrebare mai dificila (sau nu)

Am 17 ani, cum as putea de exemplu sa intru la SRI ? Sunt constient ca iti trebuie studii superioare insa ce anume mai exact ? In momentul de fata invat la liceul teoretic Iancu de Hunedoara (profil mate-info, intensiv info), unul dintre cele mai bune licee din Romania de altfel, in curand urmeaza clasa a 11-a si consider ca am avut rezultate scolare foarte bune in ultimii 2 ani insa simt ca sansele de a lucra pe viitor la SRI au scazut enorm odata cu alegerea acestui profil/liceu .. oare ma-nsel ? Ce facultate ma sfatuiti sa urmez si daca imi termin studiile la acea facultate voi avea vreo sansa la SRI ?

Ma pasioneaza foarte tare ramurile diversificate ale SRI-ului cum ar fi luptele antiterorism sau multe altele desi sunt constient ca voi incepe cu munca "de jos"

Astept niste raspunsuri ..

La revedere~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cariera militară , şanse aveai cu liceu militar

cere informaţii la academiile militare

Editat de Insolit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vrut sa merg la academia de politie de la Bucuresti, insa am fost dezamagit de cum se prezinta lucrurile..

 

Academiei Naţionale de Informaţii ,,Mihai Viteazul” parca era cu SRI-ul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru SRI iti trebuie in prinicpal rude cu stele pe umeri (cadre active)

studiile de profil nu garanteaza nimic

trebuie sa le ai, dar daca nu ai si 'restul', sansele sa ajungi unde vrei sunt mici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inteleg .. deci si aici iti tre' pile =/

Nu, nu iti trebuie pile, nu asculta la vulpile ce considera strugurii acri pentru ca n-au ajuns la ei.

Termina liceul si inscrie-te. Du-te la sediul din judetul tau si acolo o sa fii indrumat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astept niste raspunsuri ..

La revedere~

Incearca-ti sansa, dar sfatul meu e sa te duci sa discuti cu un psiholog.

El te poate antrena foarte bine daca a mai facut-o si cu altii. Cauta un psiholog recomandat si du-te si discuta cu el.

Nu ajunge sa fii destept , sa ai talent sau, vorba unora - pile. Trebuie sa te antrenezi pt admitere in Sris, indiferent cand va fi aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca-ti sansa, dar sfatul meu e sa te duci sa discuti cu un psiholog.

El te poate antrena foarte bine daca a mai facut-o si cu altii. Cauta un psiholog recomandat si du-te si discuta cu el.

Nu ajunge sa fii destept , sa ai talent sau, vorba unora - pile. Trebuie sa te antrenezi pt admitere in Sris, indiferent cand va fi aia.

Eu zic ca e mai bine sa te prezinti asa cum esti, lasa psihologul lor sa decida daca meseria asta ti se potriveste sau nu. Daca vrei sa faci munca de ofiter de informatii, profilul psihologic conteaza foarte mult si iti va afecta mult performanta in munca.

Sotia mea a trecut testul psiho fara niciun antrenament (toate probele eliminatorii de fapt).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vizita la un psiholog nu il va 'invata' cum sa treaca mai usor examenul,decat daca este apt.Dar,il va face sa constientizeze mai usor ce il asteapta,la ce trebuie sa renunte,cam ce trebuie sa inghita strasnind din dinti. Altfel,daca da direct examenul,in mintea lui dorindu-si f mult sa ajunga acolo(constientizand doar la suprafata ce poate implica arta),dac e apt il va lua-..fara sa stie exact in ce se baga.

si,fata de alte meserii..din SRI usor nu iesi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×