Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Te-ai casatori/t cu prima iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum ar fi fost viata voastra daca v-ati fi casatorit cu prima persoana cu care ati avut o relatie serioasa? Nu regreti ca nu te-ai casatorit cu ea?

 

Te-ai casatorit cu ea? Cum e? Nu regreti ca nu ai avut parte de alte "incercari"?

 

Eu nu m-am casatorit cu ea, si ma bucur, deoarece nu imi place viata pe care o are in prezent si sigur nu as fi fost fericita. Plus ca am vrut neaparat sa "studiez piata".

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat in ideea ca prima iubire era automat si prima relatie serioasa, dar acum realizez ca ai fi putut iubi si fara sa ai o relatie cu persoana aceea...hmmm...

hai sa le luam pe ambele ca fiind valabile, asa ca fiecare sa raspunda la ce doreste

 

eu am raspuns la "prima relatie serioasa" si cred ca totusi, aceea e mai relevanta pentru ca ea te duce cu gandul la casatorie :roll:

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,m-am casatorit cu prima iubire. Aveam 16 ani jumate. Si el la fel. :doh:

Acum suntem separati, dar nu regret nici o secunda ce am facut atunci, fiindca rezultatul a fost un copil absolut special, care mi-a adus si imi aduce numai bucurii. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ar fi fost chiar culmea :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci, da. M-am casatorit. Pana atunci, cea mai importanta relatie a mea fusese de 6 luni, timp in care am avut si timp sa ma plictisesc si i-am dat papucii, deci nu cred ca a fost iubire.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la mine e si prima iubire si prima relatie serioasa, o iesit cu scantei, dar am ajuns sa mai cresc s i eu si nu-mi pare rau de nimic :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, viitoarea mea sotie nu este prima iubire.

Daca m-as fi insurat cu prima femeie cu care am avut o relatie stabila acum as fi fost in mod sigur un barbat divortat.

Si acum ma gandesc daca "prima iubire", in general vorbind, e intr-adevar iubire, sau doar am avut noi impresia la momentul respectiv..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e iubire si inca una intensa, sincera, reala, doar ca eu cred ca nu suntem inca prea copti pentru ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×