Sari la conținut
Forum Roportal
Diana10didi

Real sau ireal?

Postări Recomandate

am vazut tot felul de povesti interesante si mam gandit sa va spun si eu povestea mea.Era seara.Eu aveam vreo 9-10 ani. Dormeam in pat cu maicamea.In acea seara imi era foarte somn cred ca am adormit pe la 7-8.Dorm ce dorm si ma trezesc pe la 2 dimineata(nush exact ce ora era).Incercam sa inchid ochii sa mai adorm dar nu puteam nici cum.Maicamea dormea dusa in timp ce eu privesc spre usa vazand o fiinta neagra fara coarne doar cu ochii rosii.Ma tot uitam la ea si numi puteam lua ochii de la ea.La un moment dat am reusit sa ma bag sub plapuma si sa o strang pe mama in brate.Mam uitat sa vad dak cretura mai era acolo si nu sa miscat deloc din fata usii.Am inchis ochii si am incercat sa adorm,si,intr-un final am reusit.Nush dak era vis sau realitate dar mie mi se area real.De asemenea poate voi nu o sa ma credeti dak dak ati fi in locull meu vati teme sa stiti ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa fi fost un vis cu ochii deschisi. Mi s-a intamplat si mie de multe ori, pana in copilarie si adolescenta, mai rar acum, doar ca eu vedeam altceva, goange care se urcau pe pereti sau pe mine (desi in camera era intuneric si nu aveam cum sa vad asa ceva in realitate), paianjeni care umblau prin pat, etc. Desigur, de fiecare data eram treaza si vorbeam cu mama, aratandu-i-le. Alta data visam ca pierdeam diferite obiecte si le cautam prin pat, mirandu-ma rau de tot ca nu le nimeresc la mana, desi stiam exact unde imi picasera... si din nou mama imi vorbea si-mi spunea ca e vis, eu nuuuu si ma incapatanam sa caut... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E posibil sa fi fost un vis cu ochii deschisi. Mi s-a intamplat si mie de multe ori, pana in copilarie si adolescenta, mai rar acum, doar ca eu vedeam altceva, goange care se urcau pe pereti sau pe mine (desi in camera era intuneric si nu aveam cum sa vad asa ceva in realitate), paianjeni care umblau prin pat, etc. Desigur, de fiecare data eram treaza si vorbeam cu mama, aratandu-i-le. Alta data visam ca pierdeam diferite obiecte si le cautam prin pat, mirandu-ma rau de tot ca nu le nimeresc la mana, desi stiam exact unde imi picasera... si din nou mama imi vorbea si-mi spunea ca e vis, eu nuuuu si ma incapatanam sa caut... :P

 

ai dreptate poate era un vis sau cred eu,poate ne juca la amandoua imaginatia feste.Poate ca de ce ne e frica cel mai tare ni se arata....si oricum pe vrmea aceea eu ma temeam de bau-bau ;) oricum sa aratat asa cum mil imaginam eu

Editat de Diana10didi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tare. Asa am patit si eu pe la 4 ani. Chiar dupa ce ma pusesem in pat sa ma culc am vazut un fel de masinarie care statea pe perete langa geam. Ma uitam la ea si nu disparea. La fel ca tine, m-am bagat si eu sub patura si apoi m-am uitat iar si tot nu disparuse. Am strigat atunci la tataia sa aprinda becul. Dupa ce l-a stins la loc, nu mai era. La mine stiu sigur ca nu a fost vis. E ciudat cum chiar si dupa ce nu mai m-am uitat la ea, tot acolo ramasese. Ma gandesc ca daca ar fi fost ceva pe retina, s-ar fi miscat in momentul in care priveam in alta parte, dar chestia asta statea doar in acel loc. Si era si detaliata, nu doar o simpla pata sa fii zis ca era vreo umbra de afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred. Nu stiu daca aveam eu cine stie ce temeri atunci. Oricum, pe urma ziceam ca aia erau robotii care venisera sa ma ia pe planeta lor. :P

Aaa...da...si mai vedeam si babalaii sub pat. Aveau forma unor caciuli. La mine in dormitor era o caciula albastra, iar la sormea era una galbena. E ciudata si faza asta, ca in afara de sub pat, nu le-am mai vazut nicaieri, si nici nu tin minte sa le fii purtat vreodata. Si e ciudat si ca aveau aceeasi forma si stateau fix in centru. ;)

 

Dar copii se pare ca amesteca realitatea cu imaginatia. Tin minte ca atunci cand eram mic ma intelegeam perfect cu ceilalti copii de la gradinita la vorbit. Dar acum cand ma uit la inregistrarile video de atunci, abia inteleg ce ziceam.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Mi s-a intamplat si mie de multe ori, pana in copilarie si adolescenta, mai rar acum, doar ca eu vedeam altceva, goange care se urcau pe pereti sau pe mine...

Ce sunt goangele ??? ;)

 

Aaa...da...si mai vedeam si babalaii sub pat.

Babalai ?? Pe ce lume oi fi trait eu ? ca nu am auzit in viata mea de goange si babalai :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×