Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Calitatile unui barbat vs calitatile unei femei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

bah cristi,nu scrii rau-vad si eu o treaba buna la tine :roll:!

(sigur si-a gasit alt chelios)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu chelbosu' nu s-a mai vazut niciodata,insa cu timpul eu am lasat-o in pace.Nu inainte de a sta de vb cu parintii ei despre problemele pe care Alina le avea.

pai si ce le-ai spus parintilor? ca umbla cu manelisti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai sris mult si cred ca n-ai spus tot...

Alina este o fata tinuta din scurt de parinti care nu are incredere in ea, care nu stie cand sa spuna atunci cand trebuie "da" sau "nu" (e greu), care putea chiar sa se indragosteasca de acel barbat sau de oricare altul ca el deoarece nu deosebea binele de rau. N-a avut libertatea de a cunoste lumea. I s-a spus ca este proasta si uarata, , ea asa credea. Se refugia in muzica si lectura. Vad in ea singuratate, tristete, durere.

Cred ca tu n-ai mai iesit cu ea datorita faptului ca ti-a fost teama sa nu i se intample ceva si sa te simti "vinovat". Cred ca atunci cand iesea cu tine raspundeai de ea.

Marea greseala o vad la parinti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate in tot ce-ai spus. Totusi,nu intelegeam de ce trebuia sa aleaga neaparat "raul'. Bine,astazi,imi explic f. clar ceea ce nu intelegeam acum cativa ani.

Exista persoane cu predispozitia asta. Profil de victima. Nu ai vazut femei care stau langa barbati care le bat, le inseala si le umilesc in fata tuturor?

Femei care stau langa barbati despre care toata lumea stie cu cine se culca numai ele nu?

 

Nu ai ce sa ii reprosezi ei. Sau inteleg ca nu i-ai oferit prietenia ta dezinteresata decat daca te-ar fi acceptat si ca iubit?

 

Nu imi place topicul asta

Pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma distram cu prietenii.Nu puteam sa stau tot timpul cu ochii pe ea.Si oricum, nu aveam niciun drept sa-i spun eu ce sa faca.Singurul meu drept era sa aleg daca vreau sau nu mai vreau sa vorbesc cu ea.

 

 

Daca ai a dus-o cu tine, trebuia sa ai grija de ea, mai ales cand stiai cum e.Nu esti un prieten bun,,,sry.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×