Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Daca ati fi putut alege in ce perioada sa traiti, ce ati fi ales?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-ar fi placut sa fiu contesa sau ceva de genu' pe la Versailles, in vremea lui Ludovic al XVI-lea. Pentru nobilime nu era chiar foarte grea viata atunci.

Alta varianta - prin anii '60 , in Hollywood - ai vazut ce tinute si ce make-up aveau madamele? :good:

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in bucuresti in anii '70

boierie tata!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era actuala.Teoretic as spune poate ca mi-ar fi placut sa traiesc in trecut dar practic nu. In nici un caz nu mi-ar pica bine sa ma imbolnavesc de mai stiu eu ce banalitate care azi e tratata in 2 secunde,pe cand in trecut as fi dat ortu popii in chinuri.

Si daca as prefera sa traiesc in trecut,macar sa fi fost ceva nobilime ca sa am macar parte de curatenie si conditii de trai cat de cat decente nu sa traiesc ca in cocina in saracie si mizerie.Asta referitor la trecutul indepartat...secole sau milenia,cat despre ultima suta de ani,tot in actualitate imi place sa traiesc.Anii 70 si 80...dezastru fashionistic,anii 50 si 60 prea multe evenimente socio-politice,de la anii 40 in jos spre 1900,2 razboiaie mondiale...nu mersi. Traiasca anii 2000,nu-s perfecti da indeajuns de buni pentru mine :good:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Germania 1933 -1944

 

edit: sau chiar mai devreme de 1933. E fun

Editat de FNF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anii '60 - S.U.A. O casa in suburbie cu gardulet alb, un tanc de masina, cum ar fi Cadillac Deville Coupe, fast-food, malt shop, drive-in movies, dezbaterile politice despre razboi... Lumea parca era mai libera atunci. Stiu ca multe dintre cele enumerate de mine exista si azi, dar atunci era brand new, acum parca sunt imitatii... Acum parca totul e exagerat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viitor ! Intr-o era a zborurilor spatiale , cand n-o sa mai fim inchisi in cuburi de beton pe roca asta albastra . Cand voi putea hoinari in voie prin Univers si diversitatea sa . Explorarea infinitului... abia astept . :spiteful:

 

sw015a2a740iy8.jpg

spaceships.jpg

A2151LRGB_hallas_c800.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×