Sari la conținut
Forum Roportal
absolutep0wer

Cum sa imbatranesti frumos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aia cu fumul de tigara e un bullshit...fumez de multi ani , am peste 40 si nimeni nu-mi da atata ....mereu sub cu cativa ani....asa ca las-o cu ridurile de la fumul de tigara ca nu e adevarat....cunosc persoane in aceeasi situatie si acelasi rezultat dar cunosc si persoane care nu fumeaza sau nu au contact cu fumul de tigara si arata de parca cineva le-a extras apa din corp....asa ca,,,,,si inca ceva, nu folosesc decat o crema de hidratare in rest nimic....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aia cu fumul de tigara e un bullshit...fumez de multi ani , am peste 40 si nimeni nu-mi da atata ....mereu sub cu cativa ani....asa ca las-o cu ridurile de la fumul de tigara ca nu e adevarat....cunosc persoane in aceeasi situatie si acelasi rezultat dar cunosc si persoane care nu fumeaza sau nu au contact cu fumul de tigara si arata de parca cineva le-a extras apa din corp....asa ca,,,,,si inca ceva, nu folosesc decat o crema de hidratare in rest nimic....

 

Ca intervine si factorul genetic, asta nu inseamna ca fumul de tigara este inofensiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil, dar eu cred ca face mai rau in alte parti decat pielii,,,,,,eu am spus strict in ce ma priveste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

frantuzoaicele? :crazy: Au devenit etalon? :flowers:

 

creme antirid de la 15 ani? Pai ele-s urate oricum, cremele antirid nu le infrumuseteaza, nu le-a zis nimeni? ;)

Nu mi se pare un sfat de urmat, asta cu cremele antirid. E o prostie sa folosesti asa ceva la 15 :yahoo: ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca un stil de viata echilibrat, fara excese de nici un fel, o alimentatie pe cat se poate mai naturala si exercitii fizice in mod regulat sunt suficiente pentru a imbatrani frumos. Bunica mea si-a pastrat aspectul tanar foarte multa vreme folosind tratamente pentru fata, par si corp preparate in casa, din ingrediente naturale (uleiuri esentiale, fructe, ou, iaurt, etc.). Si acum necunoscutii cred ca este mama mea, nu bunica. :yahoo:

Cremele frantuzesti mult laudate contin o multime de ingrediente periculoase pentru sanatate, de exp toate cremele de la L'Oreal contin parabeni, iar rujurile aluminiu...Cat despre folosirea cremelor antirid de la 15 ani :flowers: , eu stiu ca este chiar de evitat.

Alti factori nocivi sunt stresul si poluarea. Daca am putea sa le eliminam din vietile noastre cred ca am imbatrani cu totii mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci de ce sa te racordezi la imbatranire? -universul seamana cu ecoul -daca strigi in munti "prostule!" -cu totii iti vor raspunde "Prostule!" -niciunul nu va raspunde altfel.

Am citit o povestioara cu talc: cica un caine s-a strecurat intr-un parc de distractii si acolo a ajuns intr-o sala a oglinzilor.

Se uita suspicios la inmaginile cainilor care se miscau odata cu el...a inceput sa maraie,si ecoul salii goale i-a adus maraitul inapoi...apoi si-a aratat coltii,si toti cainii din oglinzii i-au aratat coltii! -a inceput sa latre,si ecoul i-a adus latraturile furioase inapoi.Si apoi a atacat -insa oglinda spre care a sarit,s-a spart si l-a ucis imediat...

Daca ar fi intrat dind din coada acolo,s-ar fi pomenit inconjurat doar de prieteni...

Daca tu emiti "imbatranesc" -ecoul universal iti va confirma intotdeauna asta.Universul iti da dreptate mereu -nu te contrazice.Strigi "prostule" -"prostule"iti raspunde,nu altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si atunci de ce sa te racordezi la imbatranire? -universul seamana cu ecoul -daca strigi in munti "prostule!" -cu totii iti vor raspunde "Prostule!" -niciunul nu va raspunde altfel.

Am citit o povestioara cu talc: cica un caine s-a strecurat intr-un parc de distractii si acolo a ajuns intr-o sala a oglinzilor.

Se uita suspicios la inmaginile cainilor care se miscau odata cu el...a inceput sa maraie,si ecoul salii goale i-a adus maraitul inapoi...apoi si-a aratat coltii,si toti cainii din oglinzii i-au aratat coltii! -a inceput sa latre,si ecoul i-a adus latraturile furioase inapoi.Si apoi a atacat -insa oglinda spre care a sarit,s-a spart si l-a ucis imediat...

Daca ar fi intrat dind din coada acolo,s-ar fi pomenit inconjurat doar de prieteni...

Daca tu emiti "imbatranesc" -ecoul universal iti va confirma intotdeauna asta.Universul iti da dreptate mereu -nu te contrazice.Strigi "prostule" -"prostule"iti raspunde,nu altceva.

Uite, aici sunt in total acord cu tine .

 

PS. Faina povestirea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×