Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

url redirect influenteaza google-ul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai intai de toate...un salut la toata lumea.

 

Deci: am un site pe .ro iar in seara asta m-am inregistrat si pe co.nr. Numele url-ului de pe co.nr e acelasi de pe .ro.

Pe co.nr, prin setari imi cere sa bag google verification key, yahoo key, meta title, descriere, keywords, etc. Le-am introdus...dar intrebarea mea este: Influenteaza intr-un fel google-ul? Adica nu vreau sa fiu penalizat pentru un redirect sau mai stiu eu ce altfel de chestii.

 

PS: Nu m-am inregistrat pe co.nr in speranta de a avea mai mult trafic cu noul domeniu :flowers:. Vreau sa fac un redirect pentru un subdomeniu (cand va fi gata proiectul). Pana atunci ramane pe index, in caz ca nu se "supara" gogu.

 

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca nu stie nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu vrei sa fi influetat mai ales negativ ... mai bine nu faci nimic pe .nr.co ci termini .ro si ca si un plus, pe cand va fi gata .ro, faci un blog pe blogspot :spiteful: de unde poti pune cand e gata .ro linkuri spre el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca nu vrei sa fi influetat mai ales negativ ... mai bine nu faci nimic pe .nr.co ci termini .ro si ca si un plus, pe cand va fi gata .ro, faci un blog pe blogspot :frusty: de unde poti pune cand e gata .ro linkuri spre el.

 

Din cate am observat pana acuma, nu influenteaza cu absolut nimic.

 

Multumesc pentru raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×