Sari la conținut
Forum Roportal
darkfear

Sunt un prost, stiu!

Postări Recomandate

anul asta l-am inceput cu stangul, am avut probleme cu prietena, m-a lasat balta (normal ca din cauza mea ca is nepasator si porc), apoi m-a lasat prietenul cel mai bun.. m-am apucat de fumat, si alte droguri. am ajuns sa ma satur si de unii prieteni de 2 bani, toti se supara ca le spun in fata pentru ca asa sunt eu.. mai bine direct decat pe la spate.. incep sa cred ca toti se uita la banii tai si nu vor mai mult decat atat: sa le dai de baut, bani imprumut, cinste, tigari. am mai incercat odata sa ma schimb spre bine, am reusit dar apoi iar m-au atras unii.. stiu ca e "marfa" sa iesi seara de seara in club, sa fumezi 1-2 pachete de tigari pe zi, sa cheltui bani 'fara cap', sa bei pana nu mai poti dar chestiile astea au o limita. dati-mi va rog niste sfaturi pentru ca eu degeaba imi tot inchipui ca ma voi schimba, pentru ca NU AM VOINTA! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vointa ai daca ai si dorinta :jester:

nu mai iesi cu prietenii in oras...fa o pauza pana reuseti sa te lasi complet de toate astea :crazy:

pune si tu mana pe o carte,citeste,fa altceva in loc sa te ocupi de viciile alea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
anul asta l-am inceput cu stangul, am avut probleme cu prietena, m-a lasat balta (normal ca din cauza mea ca is nepasator si porc), apoi m-a lasat prietenul cel mai bun.. m-am apucat de fumat, si alte droguri. am ajuns sa ma satur si de unii prieteni de 2 bani, toti se supara ca le spun in fata pentru ca asa sunt eu.. mai bine direct decat pe la spate.. incep sa cred ca toti se uita la banii tai si nu vor mai mult decat atat: sa le dai de baut, bani imprumut, cinste, tigari. am mai incercat odata sa ma schimb spre bine, am reusit dar apoi iar m-au atras unii.. stiu ca e "marfa" sa iesi seara de seara in club, sa fumezi 1-2 pachete de tigari pe zi, sa cheltui bani 'fara cap', sa bei pana nu mai poti dar chestiile astea au o limita. dati-mi va rog niste sfaturi pentru ca eu degeaba imi tot inchipui ca ma voi schimba, pentru ca NU AM VOINTA! :jester:

 

Povestea ta nu'i unica, asa cum ai putea crede , dar e trista intr'adevar.

 

De unde ai totusi sursele materiale pentru toate porcariile alea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apropo de bani, nu sunt bogat dar nici fara bani ca sa spun asa.. e un lucru si mai trist despre mine.. nu stiu sa tin de bani, daca am un milion acum, pana maine nu-i mai am, pentru ca nu am vointa sa strang bani.. asta sunt eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Preocupa-te de ceea ce vrei sa ti se intample,nu de ce nu vrei sa ti se intample.Nu e importanta vointa,asa cum crezi,important este sa iti investesti energia in mod corect,prin atentie.

Tu esti cel care decide viata ta,nu altcineva.Tu esti stapanul,nimeni altul.Tu DECIZI.

Atragi ceea ce te preocupa,fie ca e din pricina ca doresti acel ceva,fie din pricina ca te temi de acel ceva -nu conteaza.

Si nu te mai focaliza asupra evenimentelor care ti se intampla,ca o reactie.Trebuie sa inveti sa actionezi,nu doar sa reactionezi la ce se intampla.Daca doar reactionezi,te preocupi tot de ceea ce atragi in mod obisnuit (si din pacate ai intrat pe o panta a preocuparilor daunatoare).

Problema ta,este ca te preocupa raul in general,nu binele.Si totul incepe de la relatia dezastroasa cu tine insuti...

Nu ai incredere in tine,pentru ca te porti ca un dusman cu tine -nu poti decat sa te temi de un dusman,nu sa ii acorzi incredere,nu-i asa?

Nu ai incredere in bine in general,pentru ca esti convins ca nu-l meriti...ca meriti doar raul.Si convingerea asta o transpui in realitate.O experimentezi.

Urmeaza-ti fericirea ca pe un ghid,pur si simplu fa ceea ce te face fericit,preocupa-te sa fi fericit,focalizeaza-te pe a fi fericit.In felul asta vei atrage binele in general.

Nu te mai critica permanent -cum oare ai putea sa actionezi inteligent,cand te-ai convins ca esti un prost?!

Nu te mai sabota,ai nevoie sa inveti sa te iubesti si sa te respecti,sa te apreciezi,nu sa te dispretuiesti.Exerseaza in directia stimei de sine.

Esti un prost,pentru ca ALEGI sa fi un prost,intelegi? -tu esti stapanul,tu decizi cine sa fi,ce anume sa se intample in viata ta,tot ce experimentezi de fapt.Tu selectezi dintre toate posibilitatile infinite ale universului,cateva,in care investesti energia ta atunci cand iti indrepti atentia inspre ele.

Curaj. :jester:

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt doi prosti, stiu si nu ma mai vait atata. Chiar mai multi daca imi numar personalitatile auxiliare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apropo de bani, nu sunt bogat dar nici fara bani ca sa spun asa.. e un lucru si mai trist despre mine.. nu stiu sa tin de bani, daca am un milion acum, pana maine nu-i mai am, pentru ca nu am vointa sa strang bani.. asta sunt eu

Şi care-i problema? Dacă ştii că eşti cheltuitor, g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×