Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut !!!

 

Numele meu este Danny,am 20 de ani,sunt din Bucuresti.Pentru inceput as vrea sa spun ca am apelat la acest forum pentru a primii cateva sfaturi,informatii....

 

 

Acum 10 luni am cunoscut o fata din cartier,prin intermediul unor prieteni comuni.ne-am placut,am decis sa fim impreuna.primele 4 luni au fost frumoase,chiar foarte frumoase,nu ne-am certat deloc,fara minciuni,era totul frumos.cum sunt toate relatiile la inceput.intr-o mica paranteza...eu nu am avut nici o relatie mai lunga de 3-4 luni pana in momentul acela.intr-o seara ii iau telefonul sa sun pe cineva,si ma uit fara sa vreau "din reflex"in mesaje,gasesc niste mesaje de la un tip care sunau cam asa "mie dor de tine" "te pup dulce iubita mea"...etc.am intrebato ce sunt cu ele,ea mi-a raspuns ca este un baiat din Brasov cu care vorbeste prin mesaje si nu este nimic intre el si ea.am crezuto si am trecut cu vederea,de atunci am inceput sa fiu mai atent cu ea,ce face unde se duce,chestii de genul asta.la aproximativ 1 saptamana gasesc niste mesaje in contul ei de "facebook",trimisese pentru un coleg de la verisoara ei din liceu.Mesajul era cam asa"as vrea sa ne intalnim sunt...verisoara lui.... ".nu iam spus imediat cum am aflat.am mai lasat sa treaca 1 saptamana si iam spus ce am vazut,in momentul ala ia a inceput sa ma minta,cum ca a intrat altcineva si a trimis,ea nu ar face asa ceva.Atunci iam spus ca vreau sa ne despartim.In tot timpul acestor 4 luni ea imi spunea cat de mult ma place,imi arata,eram mai tot timpul impreuna,vroia sa ma vada mai in fiecare zii,aveam incredere in ea,nu aveam nici un gand ca ar face asa ceva.Atunci am cerut sfatul unui prieten ce sa fac,si iam spus ca daca ar vrea sa ne impacam sa-mi spuna ce a facut,cu ce a gresit cat timp am fost impreuna.ca sa nu aflu de la alte persoane.si imi spune,in prima luna cand am fost impreuna sa mai intalnit cu un baiat de cateva ori.ma mintit de cateva ori cand spunea unu este si ea era in alta parte.Ma gandesc si dupa 2 saptamani ii spun ca vreau sa ne impacam,m-am gandit ca oricine ar merita a 2-a sansa,cu toate ca ea imi spunea ca ii para rau,ca nu o sa mai faca,ca ma iubeste foarte mult,se rugase foarte mult sa ne impacam imi promisese ca nu o sa ma mai minta.ne-am impacat ,a fost frumos cateva luni 2-3 si iar incepusem sa ne "racim"...nu mai avea incredere in mine cand ii spuneam unde ma duc,iar eu incercam sa fac tot posibilul sa aive incredere in mine. incerca cu tot felul de teste,id-uri de mess facute de ea,nr de telefoane,prietene pe strada sa ma opreasca...iam demostrat ca nu vreau sa o insel si ca ii sunt fidel.cu toate ca trecutul ei cu mine nu era asa "curat " fata de al meu...dar eu tot aveam incredere in ea.recapatasem increderea in ea.incepusem sa cred ca nu ma mai minte.Intr-o seara inainte sa ne punem sa dormim ii spun sa se opreasca din jocurile astea,sa nu ma mai testeze ca nu imi plac,ma fac sa ma simt jenat,fara putinta,ca si cum tot ce am facut ar fii fost in zadar.asta cred ca a fost singura rugaminte care am avuto de la ea.Nu a respectato si a tot continuat sa face aceleasi lucruri...pana cand iam spus ca vreau sa ne despartit.si in momentul de fata au trecut 3 saptamani de cand nu mai suntem impreuna.imi spune ca ii pare foarte rau pentru tot ce a facut,ca eu nu iam gresit cu nimic,numai ea a fost de vina.ma avut si nu a stiut sa ma pretuiasca.eu tin la ea..si as vrea sa reiau relatia cu ea.nu inteleg de ce a facut toate astea,iam oferit tot ce a vrut nu ia lipsit nimic,m-am daruit cu totul ei,prima oara cand face asta.cum as putea sa trec peste asta?as vrea sa primesc niste sfaturi ...ce as putea sa fac in continuare.....

 

 

 

 

Cu respect

 

Danny.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ma uit fara sa vreau "din reflex"in mesaje

Pam pam :lol:. Dragalasul de tine!

 

 

Eu asta am avut de remarcat. In rest, iam dat si eu dreptate lui Su.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Instinctivul din mine m-ar indemna sa-i indes telefonul pe gat celui care il consulta , fara permisiunea mea :lol: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu sunt de acord cu umblatul asta in lucrurile personale.

Faptul ca ai verificat-o inca de la inceput arata ca nu ai avut incredere in ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×