Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Chestia asta cu zombie, provine de la o carte a unui sud-american, de la inceputul sec 19. Cu o inviere a tuturor mortilor din cimitirul unui orasel. A fost o carte de referinta. Prima.

 

"Incident la Antares".

 

Dar e si din acel mesaj biblic, cu invierea mortilor. Dar nu e mot-a -mot. Cine ia asa are probleme cu intelegerea realitatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Secure mica si medie, sanctuar in locuri inalte greu accesibile, imprastierea benzinei pe distante mari, pentru a-i incercui pe zombi intr-un cerc de foc, apoi coctailuri molotov aruncate in interiorul cercului pentru a-i finisa.

 

Arbalete cu stelute ninja, care i-ar decima usor pentru ca se misca incet. Lumini puternice de orbire, pentru a-i dezorienta, zgomote puternice. Sarma ghimpata asezata in fata lor, si mine de camp pentru incetinirea numerelor mari.

 

Carne otravita de animale lasata peste tot, cu capcane de acid sulfuric, baze pe corabii sau insule, sau porturi, pentru retragerea si deplasarea pe ape.

 

Balon meteorologic, pentru zborul deasupra hoardelor si evadarea rapida. Tuneluri cu intrare inalta, ce nu poate fi escaladata de zombi. Ploi de apa sfintita ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domne...am ajuns si la zombi...am visat eu o data cum sa te feresti d zombi....le tai mainile si at ele dispar definitiv....=))) mda.....ma credezi....stiam....nici eu ma cred =))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multa mancare,apa

muzica buna

un pc cu net bun (wireless)

si sa fii undeva baricadat de la subsol pana la acoperis.

Eu propun o bataie cu perne =)) glumeam

DEci daca vin zombi,eu propun sa ne baricadam undeva intro cladire sus de tot, si la intrari in cladire capcane de ursi din alea de fier, iar daca ei se catara pe cladiri , noi de undeva de sus , turnam smoala sau aruncam grenazi .

Daca nici asa nu merge, luam un molotov si lam aranjat la sigur .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multa mancare,apa

muzica buna

un pc cu net bun (wireless)

si sa fii undeva baricadat de la subsol pana la acoperis.

Da, dar n-ai vazut ca astia fac cum drac fac si intotdeauna reusesc sa se strecoare, sau daca nu, ca sa te scoata din barlog iti taie netul :doh:

 

- le dau bere şi şaorma şi le zic că-i truuupuul şi s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×