Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna ziua!

Vreau sa scap de cateva kg care s-au depus de curand, mai mult pe burta.

Nu caut o dieta prea stricta, deoarece trebuie sa dau jos doar vreo 4-5 kg, insa nu pot renunta la paine. Eu deocamdata am trecut pe graham, nu stiu daca e cea mai indicata, astept si alte pareri....

Cei care ati reusit sa slabiti...ce fel de paine ati consumat in perioada respectiva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua!

Vreau sa scap de cateva kg care s-au depus de curand, mai mult pe burta.

Nu caut o dieta prea stricta, deoarece trebuie sa dau jos doar vreo 4-5 kg, insa nu pot renunta la paine. Eu deocamdata am trecut pe graham, nu stiu daca e cea mai indicata, astept si alte pareri....

Cei care ati reusit sa slabiti...ce fel de paine ati consumat in perioada respectiva?

Nu mai manca paine deloc...sau gaseste un tip de paine crocanta, ca un biscuite,cu calorii putine(nu stiu dc exista pe piata romaneasca).Si fa sport.Degeaba tii diete daca nu le combini cu miscare.Si renunta si la dulciuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai manca paine deloc...sau gaseste un tip de paine crocanta, ca un biscuite,cu calorii putine(nu stiu dc exista pe piata romaneasca).Si fa sport.Degeaba tii diete daca nu le combini cu miscare.Si renunta si la dulciuri.

 

NU pot sa nu mananc paine deloc, am incercat mai multe tipuri si pana la urma am ramas pe graham, se pare ca asta imi convine cel mai mult.

Daca va da si rezultate...vom vedea...

Editat de Artemmis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU pot sa nu mananc paine deloc, am incercat mai multe tipuri si pana la urma am ramas pe graham, se pare ca asta imi convine cel mai mult.

 

mai exista la toate supermarketurile acele tipuri de paine de origine nordica din seminte, nu din aluat. le gasesti ambalate in nailon, cate cinci-sase felii, negre, mai mult seminte decat faina. alea sunt indicate pentru ca au foarte multa fibra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine in oras toate tipurile de paine care se pretind a fi "integrale" sunt, de fapt, pline de afanatori si de coloranti.

Cand ma apuca, imi cumpar tarata de la plafar si fac un aluat normal de paine, numai ca pun 2/3 faina alba si 1/3 tarate. In rest, pui drojdie, sare , apa si foarte putin ulei, ca la aluatul de paine obisnuita. Iar maica-mea a cerut la moara sa-i faca faina integrala, iese tare gustoasa si sanatoasa painea facuta din aia.

Editat de Waterina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

făina albă nu e dietetică

doar cea neagră, integrală

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din faina integrala se scoate faina alba. Deci daca nu ai faina integrala, amesteci tarate cu faina alba si obtii ceva aproape de adevar. Din cate stiu eu, faina neagra si faina integrala nu sunt unul si acelasi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca painea Wasa. Se poate face si in casa pentru cine are rabdare.

 

Cum e painea Wasa? E buna pentru dieta? Se gaseste si de cumparat?

Editat de Artemmis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×