Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut tuturor!

As dori si eu niste informatii pozitive in legatura cu problema pe care o are prietena mea la pc. Tin sa precizez ca detine un pc un pic mai vechi, AMD Duron, 512 MB ram, video 64 MB cu windows xp sp2 ca sistem de operare. Problema tine de porturile de USB. De fiecare data cand introduc un stick sau camera web, mp3 player in slot nu mi-l recunoaste, de fapt nu arata nici o eroare si nici nu il detecteaza la/ca new hardware. Culmea ca in amble sloturi imprimanta merge; altceva nu. Mentionez ca driverele placii de baza, video si internet le ia automat la instalarea windows-ului fara a mai fi nevoie sa instalez eu ceva.

Vreo idee ceva? :good:

 

O seara buna tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa mai instalez daca nu imi apare nimic la camera? nici ca o gaseste nici nimic...pot sa bag cel mai nou driver de web dar fara nici un rezultat

 

 

asa e , nu e nimic de instalat in orice fel

o sa ma intorc cu, daca voi gasi continuarea

 

nu se vede pentru ca doar odata ce ai pus driverul bun , se va trezi si windows ca boul.

uite cum vine treaba

ia un program ..ceva de recunoastere, nu drivere, ci acel dispozitive hardware

ia-i numele, si tot ce vezi, si abia dupa asta poti cauta, si eventual gasi drivere

acum am o problema, vreau sa vorbesc cu o fata

dar am sa ma intorc dupa tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scoate stecheru' calculatorului din priza si introdu-l inversat! nu e o gluma! poate fi si din cauza asta, am mai vazut cazuri. e chestie de alimentare a portului, de aza si masa.

Editat de CY73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scoate stecheru' calculatorului din priza si introdu-l inversat! nu e o gluma! poate fi si din cauza asta, am mai vazut cazuri. e chestie de alimentare a portului, de aza si masa.

 

O sa incerc si asa...multumesc pentru raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 6 usb-uri la pc,1 ocupat cu mouse+tasatura wilelles,5 libere.Problema:oriunde bag cablu la aparatul

foto /imprimanta/cititor card/mp3 se blocheaza pc-ul(dupa 30 sec se blocheaza mouse-ul,nu merge tastatura,

se aude un tiuit continuu din unitate si trebuie sa inchid pc-ul din Pover).Daca bag alt mouse,bluetooth,

telefonul mobil de la RDS,le recunoaste pe toate,functioneaza perfect.Care este cauza???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic combinat, rezultat din unirea topic-ului deschis de bahamontes, azi, 1 Mai, la ora 10:03 a.m., cu cel actual: Probleme USB.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[sal...am si eu o problema...transferu intre calculator si stick usb (kingston.2.0) este f.mica..un film de 700 MB sal copii pe styick dureaza o gramada si inainte nu era asa....am umblat am si bifat acolo better performance..nu stiu ce are...inainte in 2 minute era transferat un film de 700 de MB ..care stie sa m ajute si pe mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

As dori si eu niste informatii pozitive in legatura cu problema pe care o are prietena mea la pc. Tin sa precizez ca detine un pc un pic mai vechi, AMD Duron, 512 MB ram, video 64 MB cu windows xp sp2 ca sistem de operare. Problema tine de porturile de USB. De fiecare data cand introduc un stick sau camera web, mp3 player in slot nu mi-l recunoaste, de fapt nu arata nici o eroare si nici nu il detecteaza la/ca new hardware. Culmea ca in amble sloturi imprimanta merge; altceva nu. Mentionez ca driverele placii de baza, video si internet le ia automat la instalarea windows-ului fara a mai fi nevoie sa instalez eu ceva.

Vreo idee ceva? :good:

 

O seara buna tuturor!

 

e problema de ce versiune de usb are la computer - mai mult ca sigur are usb 1.0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×