Sari la conținut
Forum Roportal
satan

Furtul de IP

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

apropo de evolva..ce am gasit eu pe un site.....ip furat de la evolva shi apoi vandut ca proxi.....aveti grija ca seunt multe ip uri de romania furate.....pt detalii da click http://www.publicproxyservers.com/page2.html si un ip de evolva.....poate stiti cine e shi il anuntati....saracul om :mda:http://www.publicproxyservers.com/cgi-bin/...in=86.55.122.88 :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum doua zile am constatat cu neplacere ca cineva imi "imprumutase " IP-ul si nu ma mai puteam conecta la internet. Urata treaba! Ce poti face intr-o astfel de situatie,bineinteles ,altceva in afara faptului de a "imprumuta "si tu IP-ul altcuiva? Poti afla cine se foloseste de IP-ul tau? :crazy:

IP-ul nu e "al tău" dec

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca exista programe care nu mai permit furtul de IP...cel putin cei de la mine din oras care l-au folosit asa spun ca nu li s-a mai intamplat asta. NetAccess este unul dintre ele...ti se da o parola si numai scriind aceasta parola poti intra pe net. Problema e ca nu stiu unde sa gasesc acest program ..ca-l vreau si eu. :good: aveti cumva idee?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul depinde de administrator , roaga-l sa implementeze o solutie de tipul pppoe/vpn sau sa puna switchuri cu management peste tot (varianta mai scumpa), tu fiind client nu ai ce sa faci.

Editat de Looop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit o mica chestie de genu si nu am reusit sa o scot din comp nici cum.. chestia se pozitiona intr-un svchost (nu stiu care) dar in firewall vedeam cand cerea acces si l-am blocat. Chiar si dupa reinstal windows problema exista dar sta bine blocata acolo. Am auzit de un nenorocit de worm care face chestia asta dar orice chestie are si un antidot :P

Apropo imi aparea un mesaj din firewall inainte "Your IP address is already used" :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sau sa puna switchuri cu management peste tot ...

Eu folosesc switch-uri cu management, dar nu prea poţi să restricţionezi accesul la un singur MAC-address pe un anumit port. Devine repede enervant, pentru că apar foarte des reconfigurări datorate avariilor, abonaţilor noi,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu folosesc server proxy.Si da ,imi convine chestia cu parola ..astfel evit riscul de a ma trezi fara IP,din cauza unor nesimtiti care nu-si platesc netul si fura de la altii. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×